×
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu
Ostatnie komentarze
Bez komentarzy

Nowości Alaska 2020

Dodany dnia8 miesięcy temu Przez
Ulubione0

Ubrania na polowanie z Finlandii.

Ubrania myśliwskie fińskiej firmy Alaska są dostępne na naszym rynku od ponad 5-ciu lat. Tysiące sprzedanych zestawów ubrań skłoniły nas do tego, że zaprezentujemy Wam nowości tego producenta na jesienno zimowy sezon, a trzeba przyznać, że jest z czego wybierać. 

Dwa modele ubrań dla myśliwych firmy Alaska, czyli Superior i Extreme Lite to modele, które towarzyszą nam od paru lat. W tym roku doczekały się kolejnej odsłony, polegającej na zmianie kroju, zastosowaniu wodoodpornych suwaków, poprawionej membranie i paru fajnych rozwiązaniach, które docenicie w łowisku. Ponieważ sklep dolasu specjalizuje się w sprzedaży ubrań myśliwskich więc odrazu możemy dowiedzieć się, które ubrania sprzedają się najlepiej i w jakich wersjach. Alaska w większości swoich modeli oferuje albo klasyczną, myśliwską zieleń, albo pixelowy kamuflaż BlindTech Invisible, albo kamuflaż w połączeniu z jaskrawymi kolorami dedykowanymi na polowania zbiorowe. Jednym słowem, dla każdego coś miłego. 

Superior II, czyli całoroczne ubranie dla tych co lubią ubierać się na cebulę. 

Styl myśliwskiego ubierania się na cebulę rekomendujemy polskim Nemrodom od lat. To sprawdzony w naprawdę zimnych łowiskach Skandynawskich krajów sposób, gdzie wierzchnie ubranie jest stosunkowo cienkie, ale komfort termiczny w zależności od potrzeby zyskujemy nakładając odpowiednią ilość warstw, takich jak bielizna polarowa, bielizna termalna, polar czy coraz bardziej popularne i oferowane przez sklep dolasu grzejące ubrania wykorzystujące technologię włókien węglowych i zasilanych powerbankiem. Superior II to kurtka myśliwska i spodnie, które posiadają oczywiście wiatroszczelną i oddychającą membranę, wodoodporne suwaki, regulowany , ale stały kaptur, szczeliny wentylacyjne - rzecz bardzo przydatną w cieplejsze dni. Do tego co w fińskich spodniach lubię najbardziej to regulacja pasa na rzepy. Dwa, każdy po jednym boku sprawiają, że spodnie w pasie można dopasować w dużym zakresie, a po dobrej biesiadzie brzuch na pewno nie będzie uciskany, wystarczy poluzować rzepy. Jak dla mnie rewelacja. Rzecz istotna, bo polscy myśliwi są na tym punkcie wybitnie wyczuleni, materiał nie szeleści przy poruszaniu się. Oczywiście rogacza na 20 metrów raczej nie podejdziemy ale to raczej od głośności materiału nie zależy… W ubraniu znajduje się sporo fajnych i funkcjonalnych rozwiązań, jak metalowy haczyk w spodniach do zapięcia sznurówek buta, siatki w szczelinach wentylacyjnych, pomyślane, szerokie i głębokie kieszenie, których łącznie w kurtce jest aż osiem. Podszewka zarówno w kurtce jak i w spodniach dobrze absorbuje pot i odprowadza go od ciała. 

Extreme Lite III kontra Superior II

Na pierwszy rzut oka oba zestawy różnią się niewiele. Podobny, luźny i wygodny krój, równie cichy materiał, zbliżona funkcjonalność, profilowane w spodniach kolana dzięki czemu przy klękaniu, np do patroszenia nic się nie ciągnie. Ponieważ mi jest zwykle za ciepło miałem wrażenie, że Extreme Lite lepiej oddycha i jak się okazało jest to związane z zastosowaną membraną. Superior ma ją lepszą, trójwarstwową i mogącą wytrzymać mocniejsze opady, ale jednocześnie wymiana powietrza jest ciut gorsza. Extreme Lite to ubranie dla aktywnie polujących. Kolorystyka Extreme Lite III daje nam do wyboru trzy podstawowe wersje, które możemy dowolnie mieszać. Klasyczna zieleń, BlindMax Blaze czyli kamuflaż z pomarańczą, idealny na polowania zbiorowe i BlidTech Invisible, czyli nowoczesny, pixelowy kamuflaż. W ubraniu myśliwskim Superior II mamy jeszcze więcej opcji. A do tego są tu dostępne również ubrania dla Dian, taliowane i dostępne zarówno w zieleni jak i w kamuflażu. Wersje dla mężczyzn to również pixelowy BlindTech Invisible, klasyczny kamuflaż Blindtech Max HD, wersja w brązie oraz kurtka w kamuflażu Blaze3D, też dedykowana na polowania zbiorowe. Jest więc w czym wybierać. 

Raptor, czyli lekko ocieplane ubrania dla aktywnie polujących. 

Nowość, która lekko spóźniona dwa tygodnie temu przyjechała do sklepu dolasu. Zestaw myśliwski Raptor jest trochę inny niż pozostałe ubrania Alaski, bo lekko ocieplony. Do tej pory mieliśmy do czynienie z opisywanymi powyżej dwoma modelami, które jak pisałem stworzone były do ubierania się na cebulę albo z ubraniem Tundra, klasycznym, ciepłym i grubym idealnym na zasiadkę. Tutaj Alaska zaproponowała wyjście pośrednie. Jest to tak zwany waterrepelent system, czyli ubranie wytrzyma lekki deszczyk i będzie świetnie oddychać ale nie możemy powiedzieć, że jest wodoodporne. Szereg ciekawych rozwiązań, naprawdę solidny kaptur z fajnym i skutecznym systemem mocowania do kołnierza, kamuflaż Blindtech Invisible, czyli znane pixele, do tego pokrycie materiału folią APS, czyli system zapobiegający wchłanianiu wody i brudy, co nie tylko przy dużych opadach sprawia że ubranie nie robi się ciężkie ale również ułatwia czyszczenie z farby po patroszeniu. Dzięki temu, że kolorystyka jest utrzymana w znanym kamuflażu BlindTech Invisible mamy możliwość dobrania szeregu dodatków idealnie pasujących do Raptora. Czapki, koszulki, bielizna termalna, polar czy rękawiczki w tym kamuflażu są bez problemu dostępne. Nam pozostaje zaprosić Was na Śląską, do Piaseczna gdzie wszystkie opisywane ubrania myśliwskie można dotknąć, przymierzyć i oczywiście kupić.

Dodaj komentarz
Dodaj odpowiedź
Proszę zalogować się , aby opublikować komentarz.

Menu

Ustawienia

Zarejestruj się, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się