×
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Jaki pastorał myśliwski wybrać?

To pytanie zadaje sobie wielu myśliwych. Jaki pastorał myśliwski wybrać to trudny temat. Sklep myśliwski dolasu.pl oferuje bardzo szeroki wybór pastorałów różnych producentów. Podpórki do broni bo tym jest pastorał używane są zarówno na polowaniach zbiorowych jak i podczas indywidualnych wypraw do lasu. Zwiększają celność strzału poprzez poprawienie stabilności składu. Jest to o tyle ważne, że nie powoduje niepotrzebnych ran zwierzyny i zmniejsza możliwość poszukiwania postrzałków. Dlatego należy wybrać taki pastorał, który spełni nasze wymagania i pozwoli nam na oddawanie celnych strzałów. Powinno tak być niezależnie od warunków w jakich polujemy.

Jaki pastorał myśliwski wybrać na zbiorówkę?

Oczywiście pierwszy i najprostszy pastorał to kij zakończony z jednej strony rozwidleniem. Wtedy łatwo położyć łoże sztucera i można oddać stabilny i mierzony strzał. Przy okazji takim pastoralem można się podeprzeć podczas chodzenia. W cieplejsze dni na stanowisku można na nim powiesić kurtkę. Dlatego jest to tanie i poręczne rozwiązanie. Może niezbyt nowoczesne i stylowe ale na pewno warte rozpatrzenia. Jaki pastorał myśliwski wybrać zatem? Oczywiście mamy do dyspozycji również nowoczesne monopody. Czyli pastorały na jednej nodze i regulowanej wysokości. Dobrym przykładem jest monopod Vanguard Quest. Takie modele na końcu mają klasyczną literę V pozwalającą na położenie łoża broni. Płynna regulacja pozwala na odpowiednie dopasowanie wysokości.

Tripody i pastorały rozkładane

Pierwszy z wymienionych modeli to pastorał bardzo stabilny. Każda z nóg rozkłada się na wybraną wysokość więc bruzdy na polach nie są nam straszne. Do tego mamy możliwość zamontowania wspornika do jeszcze bardziej stabilnego położenia broni. Nogi pastorału wypuszczamy za pomocą dźwigni. Czy teraz odpowiedź na pytanie jaki pastorał myśliwski wybrać jest łatwiejsza? Zerknijcie na najbardziej popularny Tripod Primos oczywiście dostępny w dziale akcesoria myśliwskie. Obecnie nasz sklep myśliwski oferuje już 3-cią generację tego popularnego modelu. Kolejnym rodzajem pastorału będą tak zwane pastorały rozkładane. Również popularne i wygodne w użyciu. Co ważne bardzo szybko są gotowe do działania. Ich konstrukcja sprawia również, że momentalnie można wykonać w nich skład.

Dodaj komentarz
Dodaj odpowiedź
Proszę zalogować się , aby opublikować komentarz.

Menu

Ustawienia

Zarejestruj się, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się

Please sign in first.

Zaloguj się