×
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu
Ostatnie komentarze
Bez komentarzy

Seeland Flint - nie tylko na polowanie!

Dodany dnia7 miesięcy temu Przez
Ulubione0

Ubrań myśliwskich firmy Seeland nie trzeba rekomendować. Większość myśliwych doskonale je zna. Jednak letni zestaw Flint z mocnego bawełnianego płótna to całkowita nowość. Jak sprawdza się w działaniu?

Przeznaczenie ubrań myśliwskich jest jedno, mają być po prostu wygodne na polowaniu. Tu mamy przyjemnie zaskakujący wyjątek. W spodniach i kurtce z serii Flint możemy również popracować i to nie tylko w łowisku, co w przypadku ubrań myśliwskich wcale nie jest takie oczywiste. Kiepski pomysł?

Kiedy montowałem ambonę, a było to na początku sezonu na rogacze, bezpośrednio po pierwszym porannym polowaniu, pomyślałem, że to chyba niezbyt dobry pomysł. Nowy komplet świetnie sprawdził się na podchodzie, jest bezszelestny, wygodny, kurtka nie krępuje ruchów, jest w niej ciepło w chłodny poranek. Same plusy, a ja go chcę używać w czasie pracy, gdzie trzeba wchodzić na drabinę i co nieco się powyginać? Niestety, nie zabrałem jednak rzeczy, w które mógłbym się przebrać do pracy i nie miałem innego wyjścia. Jak za chwilę się okazało, całe szczęście!

Zestaw Flint od Seeland

Wytrzymałe i mocne

Ci z Was, którzy pamiętają niezniszczalne i jak dla mnie idealne spodnie do pracy Oryx Light Harkili, będą doskonale wiedzieć o czym mówię. Tu mamy bardzo podobny materiał, z wyjątkiem skórzanych wstawek. Przy klękaniu, szczególnie na nieoheblowanych deskach wzmocniona na kolanach, sprawiły, że nie martwiłem się o to, iż w pewnym momencie po prostu się przedrą. Potrójne szwy sprawiły, że w trakcie większego napięcia nie popękały.

Kieszenie na udach przydały się, zmieściło się w nich sporo gwoździ, a chwilowo nieużywany młotek mogłem włożyć do skośnej kieszeni. Z kolei nóż gotowy do użycia w każdej chwili czekał w specjalnej kieszonce.

Na piersi zapinana kieszeń na ważne dokumenty a zatrzaski na rękawach umożliwiają nawet lekkie co prawda, ale zawsze podwinięcie rękawów. Kiedy zrobi się chłodniej kurtkę możemy zapiąć na suwak aż po samą szyję i dodatkowo zapiąć kołnierz na zatrzask.

Test wytrzymałości spodnie zdały na piątkę kiedy zahaczyłem nogawką o wystający konar, przekonałem się, że bawełna jest wyjątkowo mocna!

Myśliwy ubrany w zestaw Flint od Seeland

Uniwersalnie i niedrogo

Dobrze, że w końcu znalazłem spodnie i kurtkę nie tylko do chodzenia w łowisku i polowania, ale także do pracy. Co ważne w dobie sztucznych materiałów, membran, rozlicznych systemów ułatwiających nam życie na polowaniu i nie tylko, okazało się, że mocna bawełna wykonana w należyty sposób również świetnie się sprawdzi.

Przecież więcej czasu spędzam na pracach gospodarskich, niż na łowach. Zapewniam, że zakup tego kompletu to dobra decyzja, tym bardziej, że całość będzie Wasza za kwotę poniżej 900 złotych.

Krótko mówiąc, to kolejna sprawdzona propozycja firmy Seeland.

Tekst: Witold Szulc

Zdjęcia: Aleksandra Szulc, Materiały prasowe

Menu

Ustawienia

Zarejestruj się, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się