×
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Ochrona przed insektami

Wiosna, lato i wczesna jesień to czas kiedy bzyczenie nad uchem wprawia nas w lekką nerwowość. Drapanie ukąszeń po komarach i meszkach jest mocno męczące. Dlatego ochrona przed insektami to ważny dział naszego sklepu dla myśliwych. Środki na komary działają także na meszki czy kleszcze. Czym się różnią i jak je najlepiej stosować omówimy poniżej. Pamiętajcie, że o ile komary są po prostu dokuczliwe w naszym klimacie, to kleszcze przenoszą wiele groźnych chorób. Dlatego lepiej jest zapobiegać niż leczyć.

Ochrona przed insektami w spray

To najwygodniejsza forma zapobiegania ukąszeniu nas przez zjadliwego komara. Ochrona przed insektami, ktora świetnie sprawdza się nie tylko na polowaniu. Mały pojemnik możemy zabrać ze sobą niezależnie czy idziemy na polowanie na zwierzynę grubą czy na polowanie na lisy. W sprayu rekomendujemy Ultrathon czyli środek firmy 3M. Ta ochrona przed insektami jest bardzo skuteczna. Ultrathon można aplikować zarówno na ciało jak i na ubranie ponieważ ma on około 25% DEET.

DEET i Mugga.

Ochrona przed insektami w opakowaniach tego typu są wygodne i swietnie sprawdzają się nie tylko w łowisku. Ultrathon to również amerykański produkt sygnowany przez firmę 3M. Ten repelent zawiera DEET ale w stężeniu 25%. Możemy bez problemu stosować go zarówno na ubranie jak i na ciało. Pamiętajmy, że świetnie sprawdzi się nie tylko w łowisku ale przy każdym wypadzie do lasu, czy na łono natury. Jego czas działania ze względu na stężenie środka jest trochę krótszy. Na pewno jest za to mniej wonny niż Mugga. Dobrze sprawdzi się jako akcesoria myśliwskie do samochodu. Nie zajmuje dużo miejsca a jeśli wyjdziemy z pojazdu i dopadną nas komary, będzie jak znalazł. Czy to na ryby czy na grzyby ten spray na komary na pewno się nam przyda.

Thermacell czyli nowoczesna ochrona przed insektami

Jeśli nie lubicie się psikać środkami na komary i meszki to mamy dla Was dobre rozwiązanie. Thermacell to proste w zastosowaniu urządzenie, które ułatwi Wam życie w łowisku. Świetnie nadaje się na prezent dla myśliwego. Ale równie dobrze będzie Was chronić przed komarami na każdym wyjeździe i pobycie na świeżym powietrzu. Urządzenie podgrzewa płytkę nasączoną specjalna substancją, która uwalnia bezwonną materię odstraszającą komary. Powstaje balon o średnicy około 3-4 metrów i wysokości 2-3 metrów wolny od insektów. W tym przypadku ochrona przed insektami jest perfekcyjna. Należy zauważyć, że jest to stacjonarna ochrona, która gorzej sprawdzi się w ruchu.

Jaką ochronę na komary wybrać?

To wszystko zależy do czego będziemy jej potrzebować. W zasadzie kiedy będziemy chcieli być przed insektami chronieni.  Jeśli idziemy na polowanie na zwierzynę grubą z podchodu to lepiej zaopatrzyć się w natryskowe środki ochrony. Jeśli planujemy zasiadkę i na przykład polowanie na borsuki lub coś na ambony myśliwskie wtedy wybierzmy Thermacell. Nie ma on wpływu na zwierzynę a na ambonie będziemy mieć zapewniony spokój od brzyczących i kąśliwych insektów. Jeśli idziemy w teren, który ma wysokie trawy i boimy się kleszczy możemy dodatkowo spryskać nogawki i kurtkę Muggą lub Ultrathonem. Biorąc pod uwagę jak niebezpieczne choroby są przenoszone przez kleszcze to nie ma na czym oszczędzać. W naszym klimacie czas komara nie trwa cały rok. Sklep myśliwski dolasu.pl ma szeroko wybór produktów dla ochrona przed komarami.  

Dodaj komentarz
Dodaj odpowiedź
Proszę zalogować się , aby opublikować komentarz.

Menu

Ustawienia

Zarejestruj się, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się

Please sign in first.

Zaloguj się