×
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Środki na komary

Dostępne w naszym sklepie myśliwskim środki na komary są skuteczne także przeciw kleszczom i meszkom. W ofercie mamy oczywiście spray na komary czy mugga na komary. Te wszystkie produkty są bardzo skuteczne i działają przez dłuższy okres czasu. Repelent Ccharakteryzuje się tym że nanosimy je albo na ciało albo na ubranie. Innym rozwiązaniem jest Thermacell. To urządzenie wytwarzające d-alertyne która skutecznie odstrasza komary. Tworzy niewidzialny parasol, który możemy ze sobą przenosić. Poniżej zaprezentujemy Wam zalety wszystkich wymienionych powyżej środków na komary.

Uniwersalne środki na komary

Analizując ofertę dostępnych produktów przeciw komarom wybieraliśmy z nich najbardziej funkcjonalne środki na komary, czyli spray na komary lub urządzenia takie jak Thermacell. Pamietajmy że idąc na polowanie na zwierzynę grubą czy na polowanie na zwierzynę drobną komary i kleszcze będą nam towarzyszyć. Mugga na komary na pewno się nam przyda. Ten repelent zawiera 50% DEET czyli N,N-dietylo-m-toluamid. Ze względu na stężenie DEET nie rekomendujemy stosowania tego preparatu bezpośrednio na skórę. Jest on oczywiście bezpieczny ale w zupełności wystarczy zastosowanie go na kurtkę myśliwska. Mugga na komary została wyprodukowana już w 1946 roku oczywiście jako środek dla wojska. Natomiast jej cywilne zastosowanie datuje się na rok 1957. Przetestowano ją na 2500 gatunków komarów i ponad 850 gatunkach kleszczy z bardzo dobrym skutkiem. Działa do 12 godzin i przez ten czas skutecznie odstrasza komary, kleszcze i inne insekty.

Sprey na komary czyli środki na komary pod ciśnieniem

Środki na komary w opakowaniach tego typu są wygodne i swietnie sprawdzają się nie tylko w łowisku. Ultrathon to również amerykański produkt sygnowany przez firmę 3M. Ten repelent zawiera DEET ale w stężeniu 25%. Możemy bez problemu stosować go zarówno na ubranie jak i na ciało. Pamiętajmy, że świetnie sprawdzi się nie tylko w łowisku ale przy każdym wypadzie do lasu, czy na łono natury. Jego czas działania ze względu na stężenie środka jest trochę krótszy. Na pewno jest za to mniej wonny niż Mugga. Dobrze sprawdzi się jako akcesoria myśliwskie do samochodu. Nie zajmuje dużo miejsca a jeśli wyjdziemy z pojazdu i dopadną nas komary, będzie jak znalazł. Czy to na ryby czy na grzyby ten spray na komary na pewno się nam przyda.

Odstraszające ubrania myśliwskie

Nowoczesne technologie w łowiectwie to nic nowego. Mamy wodoodporne i oddychające ubrania więc jaki problem zrobić ubranie odstraszające komary. Oczywiście przodują w tym największe firmy i w naszym przypadku jest to duńska Harkila. Na początek koszule i spodnie Trail. Materiał jest nasączany środkiem Tanatex®, znanym od ponad 20 lat i opartym na substancji Permethrin. Można nią nasączać dowolny materiał i utrzymuje on swoje właściwości do 100 prań. Zalicza się do środki na komary. Dzięki temu koszule czy spodnie świetnie sprawdzą się w każdym warunkach gdzie komary i meszki nie dają nam żyć. Co ważne Tanatex® działa również na kleszcze. Kolejnym modelem, który znajdziecie w nowościach myśliwskich 2022 jest ubranie Harkila Deer Stalker. W tym przypadku kurtka jest nasączona substancja Tanatex. Dzięki temu ubranie Deer Stalker idealnie nadaje się na wiosenno-letni podchód i na koziołki.

Thermacell czyli balon wolny od komarów

To urządzenie działa na innej zasadzie niż Mugga czy środki na komary w sprayu. Urządzenia na których podgrzewamy małe maty są przenośne i łatwe w użyciu. Możemy je ze sobą zabrać w łowisko, postawić na stole lub przy namiocie. Pytka jest nasączona aktywnym środkiem d-alertyną. Jest to zsyntetyzowany wyciąg z chryzantem. A więc co ważne środek naturalnie występujący w przyrodzie. Zupełnie bezpieczny dla człowieka i co ważne dla myśliwych jest bezwonny. Możecie się zastanawiać jak takie urządzenie zabrać w łowisko. Nic prostszego. Wkładamy urządzenie w przenośną kaburę i dopinamy do pasa. Thermacell działa zarówno w pozycji horyzontalnej jak i każdej innej. Środki na komary takie jak Thermacell są bardzo skuteczne.

Jak zasilany jest Thermacell

To funkcjonalne urządzenie zasilane jest nabojem z butanem. Mała butlę po prostu wkręcamy w urządzenie. Również płytka nasączona d-alertyną jest po prostu wsuwana w odpowiednie miejsce. Potem wystarczy przekręcić blokadę gazu i nacisnąć zapalarkę. Sprawdzamy czy płomień się zaświecił i urządzenie działa. Z naszych doświadczeń wynika, że postawione na stole urządzenie Thermacell chroni obszar około 4 na 4 metry. Na wysokości około 2-3 metrów widać stada komarów trzymających się niewidzialnej bariery. Oczywiście nic nie jest w 100% skuteczne. Paru brzęczących śmiałków zawsze się przemknie ale to sporadyczne przypadki. Co ważne urządzenie w każdej chwili można wyłączyć a potem bez uszczerbku dla wymiennych wkładów - włączyć. Dzięki temu oszczędzamy wkłady. Oczywiście kupujemy je oddzielnie tak samo jak kabury do noszenia urządzenia.

Środki na komary co wybrać?

Jak to w życiu wszystko zależy od naszych upodobań. Spray na komary poza sposobami naszych babć to jeden z pierwszych środków na komary. Prosty i nieskomplikowany w użyciu. Jest łatwy do schowania w kieszeni lub plecaku. Pamiętajmy, że takie środki to idealny prezent dla myśliwego. A tak na prawdę to nie tylko dla myśliwego ale również dla wszystkich fanów outdooru. Tym bardziej, że rejony gdzie występują komary są coraz większe. Dla tych którzy szukają urządzeń działających na większych przestrzeniach nasz sklep dla myśliwych też ma odpowiednią ofertę. Thermacell to środki na komary bez czynnika DEET. Łatwy w użyciu i długo działający. Pamiętajcie również o ubraniach, które dzięki nasączeniu substancją Tanatex® odstraszają komary. Wszystkie te środki są sprawdzone i bezpieczne. Oczywiście posiadają odpowiedni atesty.  

Dodaj komentarz
Dodaj odpowiedź
Proszę zalogować się , aby opublikować komentarz.

Menu

Ustawienia

Zarejestruj się, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się

Please sign in first.

Zaloguj się