×
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Noże o stałej klindze

Nóż jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego myśliwego, nie tylko w trakcie polowania, ale również podczas wszystkich czynności związanych z pracami w łowisku. Perfekcyjnie ostre noże są nieocenione przy patroszeniu czy skórowaniu. Stałe ostrze przeważnie jest nieco dłuższe od tych które występują w nożach składanych, dlatego charakteryzuje się szerszym zastosowaniem.

Noże survivalowe ze stałą głownią

W asortymencie naszego sklepu znajdą Państwo noże taki firm jak Harkila, Marttiini i Mora. Oferujemy zarówno modele wykonane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej, jak i noże ze stali węglowej. Wybrane egzemplarze są pokryte specjalnymi powłokami, które zabezpieczają klingę przed wilgocią i plamami. Ponadto powłoka pełni funkcję redukującą tarcie. Specjalnie zaprojektowana rączka, charakteryzująca się ergonomicznym kształtem, gwarantuje pewny chwyt w każdej sytuacji. Stałe ostrza dostępne w naszym sklepie wyróżniają się wysoką twardością w skali Rockwella. Topowe modele osiągają aż 59 stopni. Im wyższy wskaźnik HRC, tym klinga jest twardsza, a co za tym idzie, dłużej pozostaje ostra. Ponadto cały proces ostrzenia przebiega zdecydowanie szybciej.

Stałe ostrza myśliwskie – dodatkowe informacje

W zależności od konkretnego producenta i modelu stałe ostrza są oferowane w zestawie z pokrowcem wykonanym ze skóry, tworzywa syntetycznego lub kodury, czyli niezwykle odpornej tkaniny PVC. Wybrane pochewki są wyposażone w specjalny uchwyt umożliwiający montaż do paska. Jedną z kluczowych zalet naszych noży jest wytrzymałość. Mogą Państwo być pewni, że w przypadku prawidłowego używania stała głownia będzie perfekcyjnie ostra przez długie lata. Warto pamiętać, że w przypadku noży wykonanych ze stali węglowej niezwykle ważna jest ich impregnacja. Przed ostrzeniem noża należy go dokładnie wyczyścić i wysuszyć. Następnie, po naostrzeniu, klinga powinna być zaimpregnowana oliwką. Na szczególną uwagę zasługują noże wyposażone w dwa ostrza. Dzięki nim proces patroszenia zwierzyny przebiega zdecydowanie szybciej.

Ostrzałki do noży

Aby nóż w 100% spełniał swoje zadanie musi być perfekcyjne naostrzony. W asortymencie naszego sklepu znajdą Państwo różnego rodzaju ostrzałki umożliwiające ostrzenie pod różnym kątem. Jeżeli nasuwają się Państwu jakiekolwiek pytania związane z nożami, ostrzałkami lub innymi produktami dostępnymi w naszym sklepie, zachęcamy do kontaktu. Nasi eksperci z chęcią rozwieją wszelkie wątpliwości i pomogą wybrać produkt, który w 100% spełni Państwa oczekiwania.

Menu

Ustawienia

Zarejestruj się, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się