×
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Letnie spodnie myśliwskie

Ta kategoria produktów była przez długie lata niedoceniana w naszym kraju. Ważne było aby mieć spodnie jesienno-zimowe a jesienią i latem polowało się w bawełnianych spodniach lub sortach mundurowych. Obecnie znane firmy produkujące odzież myśliwska mają szeroką ofertę letnie spodnie myśliwskie. Alaska, Harkila czy Seeland stworzyły dwie odrębne kolekcję. Poza znaną jesienno-zimową jest też kolekcja ubrań myśliwskich na wiosnę i lato. Obejmuje ona również spodnie myśliwskie na lato.

Krótkie letnie spodnie myśliwskie

Spodnie myśliwskie na lato typu szorty nie należą do najbardziej popularnych letnie spodnie myśliwskie. Kupują je myśliwi jadący na polowanie w Namibii lub innym afrykańskim kraju. W Polsce oczywiście też polujemy w szortach, jednak nie stanowią one ochrona przed insektami w wystarczającym stopniu.  Drugą grupą spodnie myśliwski ona lato stanowią cienkie, najczęściej lekko elastyczne modele. Jak w przypadku każdych spodni ważne jest aby nie szeleściły przy poruszaniu się. Tego typu spodnie występują w klasycznej zieleni a także w kamuflażu. Te idealnie nadają się na podchód, na przykład przy polowanie na zwierzynę grubą.

Spodnie myśliwskie na lato z membraną.

Wydaje się, że stosowanie membrany w letnie spodnie myśliwskie nie ma sensu. W naszym klimacie myślę, że należy rozważyć ten temat głębiej. Po pierwsze musimy mieć świadomość, że ubrania myśliwskie z membraną zawsze jest głośniejsze od klasycznego. Membrana szeleści. Oczywiście są membrany dedykowane specjalnie dla myśliwych tak jak membrana HWS Harkila jednak do spodni myśliwskich to już przesada. Krótki i nawet intensywny deszcze jeszcze krzywdy nikomu nie zrobił. Dlatego nowoczesne rozwiązania w stylu membran częściowych są trafionym rozwiązaniem. Membranę stosuje się w miejscach narażonych na przemoczenie czyli dole nogawek i na siedzeniu. Kolejnym rozwiązaniem jest nasączanie materiału substancją DWR. Przeciwdziała ona wchłanianiu wody i brudu. To ciekawe rozwiązanie, które opiszemy poniżej.

Jak zabezpieczać ubrania myśliwskie?

O odzież myśliwską należy dbać tak samo jak dbać o buty trekkingowe. Trzeba je czyścić pamiętając, że inaczej czyścimy ubrania z membraną a inaczej bez. Letnie spodnie myśliwskie też się brudzą. Po upraniu należ odzież myśliwska odwiesić do wyschnięcia i absolutnie nie można jej wirować ani stosować sucharek mechanicznych. W ofercie sklepu myśliwskiego dolasu.pl posiadamy impregnaty do ubrań, które aplikujemy po czyszczeniu lub praniu. Jeśli ubranie jest nasączane na przykład substancją DWR to każde pranie zmniejsza jego skuteczność. To samo dotyczy substancji chroniących nas przed insektami. Jeśli nie wiecie jakie spodnie myśliwskie na lotu wybrać to piszcie lub zadzwońcie do naszego sklepu. Na pewno Wam pomożemy. Darz Bór!

Menu

Ustawienia

Zarejestruj się, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się

Please sign in first.

Zaloguj się