×
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Buty myśliwskie z membraną

Odpowiednie buty na polowanie są jednym z najważniejszych elementów ubioru każdego myśliwego. Przedzieranie się przez niedostępne tereny łowiska, w trudnych warunkach atmosferycznych wymaga odpowiedniej ochrony stóp, zarówno przed urazami, jak i chłodem, a także wilgocią. Buty myśliwskie z membraną stanowią gwarancję wodoszczelności. Oferujemy zarówno modele wykonane z naturalnej skóry licowej, jak i buty, do których produkcji użyto wysokogatunkowych materiałów syntetycznych. Wszystkie nasze buty dostarczają renomowani producenci tacy jak Harkila, Seeland, Demar czy Meindl.

Wodoodporne buty myśliwskie – szeroki wybór modeli

W tej kategorii znajdą Państwo solidne i wytrzymałe buty myśliwskie z membraną, przeznaczone na wszystkie pory roku. Oferujemy modele butów myśliwskich charakteryzujące się różną długością cholewki oraz wyposażone w dodatkowe wzmocnienia na palcach i piętach. Dzięki specjalnie zaprojektowanej konstrukcji buty myśliwskie stabilizują stopę, tym samym redukując ryzyko urazów do minimum. Modele dostępne w tej kategorii są w pełni wodoodporne. Te właściwości zawdzięczają membranie zaprojektowanej przez Rain-Stop®, SEETEX® lub Gore-Tex®. Należy oczywiście pamiętać, że buty z membraną to nie kalosze. Użytkując buty dla myśliwych z membraną należy pamiętać o ich czyszczeniu i pielęgnacji specjalnymi preparatami. Każda z firm ma swoje flagowe modele butów z membraną, nasz sklep rekomenduje modele Chaser i Elk Hunter z firmy Alaska, świetne buty myśliwskie Hawker z Seelanda i Grove z Harkili, czy Traper X i Trek z firmy Demar. 

Ocieplane buty myśliwskie z membraną

Na długie zasiadki w mroźne dni i noce szczególnie polecamy niezwykle wygodne buty ocieplane futrem jagnięcym. Obuwie tego typu zapewnia komfort termiczny nawet w przypadku -30℃. Takie modele oferuje polski Demar i są to buty myśliwskie Yetti, Logan lub Caribu. Te modele polecamy typowo na polowanie z zasiadki. Jeśli szukacie ocieplanych butów na podchód to rekomendujemy modele butów Harkila lub Demar. Należy pamiętać o dobrej pielęgnacji butów z membraną specjalnymi preparatami. Przedłuża to ich żywotność. 

Buty z membraną w wersji light

Alternatywą dla solidnych i wytrzymałych butów skórzanych jest obuwie wykonane z materiałów syntetycznych, w tym cordury. Ich główną zaletą jest niska waga gwarantująca wysoki komfort nawet w przypadku długich wędrówek. Tego typu modele butów trekkingowych osiągają wagę od 500 do 600g. Oferujemy modele wyposażone w trwały system sznurowania i specjalny system usztywnienia kostki, oczywiście w większości przypadków są to buty myśliwskie z membraną. Dzięki membranie są wodoodporne i oddychają, należy jednak pamiętać aby nie mylić tego rodzaju obuwia z kaloszami.  Obuwie tego typu najlepiej sprawdza się w przypadku wiosennych i letnich polowań, pieszej turystyki i trekkingu.

Menu

Ustawienia

Zarejestruj się, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się