×
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Szaliki myśliwskie

Szaliki myśliwskie razem z nowym rozwiązaniem jakim są bandany myśliwskie to bardzo popularny dodatek do odzież myśliwska. Bardzo dużo firm produkujących ubrania myśliwskie ma w swojej ofercie szaliki myśliwskie.  Omówimy je dokładnie bo różnią się od siebie nie tylko materiałem ale również kolorem, przeznaczeniem i ceną. Większość firm z naszej oferty takich jak Alaska, Harkila, Seeland czy 2Wolfs oferuje ten rodzaj produktów.

Szaliki myśliwskie na polowania zbiorowe

Ten rodzaj szalików był kiedyś najbardziej popularny wśród myśliwych. Służył jako element jaskrawy na polowaniu zbiorowym. Dopiero do oferty firm weszły szaliki myśliwskie z nazwami Kół Łowieckich. Zmieniły się też materiały z których powstają szaliki myśliwskie. Obecnie coraz częściej jest to polar, taki sam jak stosowany w polarach myśliwskich. Inne szaliki są robione z wełny merynosa albo z klasycznej bawełny. Ciekawą propozycją są również zestawy gdzie możemy otrzymać szalik i model bandany myśliwskie.

Bandany myśliwskie czyli nowoczesny ocieplacz

Spopularyzowane w ostatnich latach szczególnego znaczenia nabrały w czasach pandemii. Poza klasyczną rolą ocieplacza służyły również jako maseczki. Jednak ich rolę możemy docenić wykorzystując je na polowaniu. Na polowanie w Namibii zabrałem bandanę myśliwską którą mogłem ocierać pot z twarzy. W naszych warunkach jest to znakomita ochrona od wiatru i zimna. Możemy też stosować je jako opaski o chronić uszy. Zakładając bandanę jako komin jest to doskonała ochrona przed insektami. Zobaczcie, że jest to bardzo uniwersalny rodzaj odzież myśliwska.

Ocieplacze na szyję

Jeśli zbierzemy zarówno szaliki myśliwskie jak i bandany na szyję oraz kominy myśliwskie to wszystkie te produkty są ocieplaczami. W zależności od ich grubości, materiału z którego są wykonane i wzoru stosujemy je w różnej porze roku i na różnych łowiskach. Pamiętajmy, że czapki myśliwskie to podstawa tego elementu stroju myśliwskiego a ocieplacze na szyje to świetny dodatek. Kominy to element ubrania myśliwskiego, który zasłania nam zarówno szyję jak i część głowy. W lekkich warunkach klimatycznych może zastępować kaptur kurtki myśliwskie. Jeśli szukacie upominku to szaliki i bandany myśliwskie to świetny prezent dla myśliwego.

Menu

Ustawienia

Zarejestruj się, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się

Please sign in first.

Zaloguj się