×
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Buty trekkingowe

Buty trekkingowe to ogólnie mówiąc rodzaj obuwia na wyprawy i wyjścia w teren. Może to być wyjście w góry a mogą to być buty  trekkingowe na dłuższy spacer czy parodniowe wyjście w trudny teren. Wiadomo, że stopy i ich komfort są bardzo ważne podczas wypraw. Stopy wędrowca muszą być suche i wypoczęte. Buty nie mogą obcierać, być za małe lub za duże. Generalnie należy unikać zakładania nowo kupionych butów na wyprawy. Lepiej dotrzeć je i sprawdzić w okolicach domu. Źle dobrane buty do trekkingu to koniec naszej przygody. Pamiętajcie również że do tego rodzaju butów dobieramy trochę inne skarpety niż do butów na codzień czy wyjściowych.

Jak wybrać buty trekkingowe

Na pierwszy rzut oka wydawać się może że większość butów do trekkingu jest taka sama. W dużej mierze to prawda. Buty trekkingowe mają pewne wspólne cechy bo w końcu wszystkie zostały stworzone do tego samego celu. To co charakteryzuje buty do trekkingu to wyższa cholewka. Zwykle ma ona od 7 do 9 cali wysokości. Pozwala to stabilizować kostkę i zapewnić bezpieczeństwo w trudnym terenie. Kolejna cecha charakterystyczna to membrana. Błogosławieństwo suchości nóg, które pozostaną poza zasięgiem wody. Oczywiście nie należy mylić butów z membraną z kaloszami. Membrana chroni przed wodą zarówno deszczową jak i z kałuż i strumieni. Pamiętajcie o solidnym systemie sznurowania. But nie może pasować na styk. Jeśli tak będzie to po krótkim marszu zacznie Was uwierać. W zimie noga będzie marzła ze względu na utrudnione krążenie krwi.

Buty do trekkingu z Polski

Pewnie wiecie ale również w naszym kraju mamy sprawdzonego i solidnego producenta buty trekkingowe. Firma Demar od lat produkuje buty idealne na wyprawy. Modele są wykonane ze skóry licowej a także z zamszu. Posiadają wodoodporne membrany a co najważniejsze praktycznie nie ma na nie reklamacji. Demar szczyci się również dobrą dostępnością swoich produktów i to we wszystkich rozmiarach. Nowoczesne technologie znajdują zastosowanie w najnowszych produktach firmy Demar. System wahania BOA to pokrętło i stalowa linka w roli sznurowadła. Parę ruchów pokrętłem i mamy solidnie i pewnie zasznurowany but. Do tego pewność, że podczas intensywnego marszu się nie rozsznuruje. Jeden ruch ręką i but jest luźny i rozsznurowany. Demar to również solidne buty do spędzania czasu na mrozie i na śniegu. Może nie do końca to buty trekkingowe ale w końcu wycieczki i przygoda nie jedno ma imię. Bardzo ciepłe buty pozwalają wytrzymać w siarczystym mrozie na przykład przy fotografowaniu zimowej przyrody.

Jak dobrać rozmiar butów w sklepie internetowym?

Kupowanie na odległość może wydawać się trudne. Nasz sklep dolasu.pl działa od ponad 10-ciu lat i jeśli klienci dobrze stosują się do naszych wskazówek to nie ma większych problemów. Dopasowanie rozmiaru buta to tak naprawdę dobranie odpowiedniej długości wkładki. Buty trekkingowe w naszym sklepie mają zmierzone wkładki. Należy zmierzyć długość wkładki w swoim bucie i następnie dopasować do wartości podanych w tabeli odpowiedniego modelu. NIestety nawet w obrębie tego samego producenta ten sam rozmiar ma różną długość przy innych modelach. To samo dotyczy ubrań dla myśliwych. Pamiętajcie, że zakupione przez internet produkty możecie bez problemu odesłać i wymienić. Nie odrywajcie metek i przymierzajcie w domu.

Producenci butów trekkingowych

Nasza oferta obejmuje modele kilku znanych i renomowanych firm obuwniczych. Zaczynając od polskiego producenta buty do trekkingu firmy Demar o której już pisaliśmy. Solidnie wykonane obuwie jest wytrzymałe i praktycznie nie zdarza się żeby trafiały do nas reklamacje. Znana wszystkim miłośnikom przygody niemiecka firma Meindl to klasyka. Modele takie jak Island Pro czy Vakuum to buty trekkingowe produkowane od lat. Oczywiście oferta Meindl jest dużo większa ale my skoncentrowaliśmy się na typowych butach dla podróżników. Również duńscy producenci mają w swojej ofercie szeroką gamę butów w teren. Seeland czy Harkila oferują buty z cholewkami różnej długości. Oczywiście mamy tutaj najwyższej jakości membrany takie jak Gore-Tex® czy Seetex®. Podeszwy Vibram® stabilizują stopę i zwiększają przyczepność na śliskim podłożu.

Menu

Ustawienia

Zarejestruj się, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się

Please sign in first.

Zaloguj się