×
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Środki na insekty

Komary i kleszcze mogą nas dopaść praktycznie wszędzie. O ile te pierwsze bzyczą a ich ukąszenia po prostu swędzą, przynajmniej w naszym klimacie. To kleszcze roznoszą wiele zaraźliwych i niebezpiecznych chorób. Ich pojawienie się na naszym ciele odkrywamy w momencie kiedy jesteśmy już żywicielem.Dlatego tak ważne jest aby mieć przy sobie środki na insekty. Czy to podczas trekkingu czy spacerów po parku. Przydadzą się nam zarówno na żaglach jak i na rybach. Możemy potraktować je jako akcesoria do samochodu i wozić ze sobą. Środki na komary w sprayu nie zajmują dużo miejsca. Nasz sklep dolasu.pl oferuje szereg skutecznych rozwiązań, które zaprezentujemy poniżej.

Skuteczne środki na insekty

Aby środki na komary w sprayu były skuteczne muszą zawierać albo znana substancję DEET albo inne środki odstraszające. Dwa pierwsze środki które chcemy zaprezentować zawierają różne stężenia środka DEET. Mają 25% lub 50% i w zależności który wybierzemy stosujemy je trochę inaczej. Mocniejszy DEET stosujemy na ubranie i jest to w zupełności wystarczające. Ultrathon który ma 25% DEET możemy stosować również bezpośrednio na ciało. Jest to pomocne w duszne i upalne dni. Środki na insekty to albo spray który rozpylamy na ubraniu lub ciele. Albo środki chemiczne ulatniające się podczas procesów spalania. Obie te wersje są skuteczne, chociaż mają trochę inne zastosowanie.

Środki na komary w sprayu

Te produkty wykorzystujemy głównie jeśli chcemy być aktywni. Lekka mgiełka środka jest zawsze przy nas. Głownie ze względu na to że ulatnia się z naszego ubrania lub naszego ciała. Środki na insekty w sprayu są łatwe do stosowania. Pamietajmy aby ich nie wdychać i nie psikać sobie prosto w oczy. Nie przesadzajmy też z ilością. Lepiej jest spryskać się częściej niż wylewać na siebie duże ilości środka jednorazowo. Pamietajmy, że musimy zabezpieczyć się również przed kleszczami. Dlatego poza ramionami i plecami spryskujemy również nogi. To po nich często wdrapują się kleszcze. Jeśli mamy buty trekkingowe to również możemy je delikatnie spryskać. Tego typu środki najlepiej sprawdzają się gdy chcemy się przemieszczać i chronić przed insektami.

Jak działa Thermacell?

To nowoczesne rozwiązanie, które zdecydowanie przoduje w kategorii środki na insekty. Jest całkowicie bezpieczny zarówno dla ludzi jak i zwierząt domowych. Urządzenie działa w ciekawy sposób. Podgrzewa za pomocą małej butli propanu płytkę stalową. Na tej płytce umieszczamy nasączony wyciągiem z tulipanów kartonik. Podgrzany uwalnia substancję, której zdecydowanie komary nie lubią. To jest bardzo skuteczny środki na insekty. Balon powietrza który w ten sposób powstaje ma średnicę około 4 metrów. Widać u góry kłębiące się komary ale my możemy siedzieć spokojnie i kontemplować widoki. Należy jednak zauważyć, że to nie jest środki na komary w sprayu. Zdecydowanie lepiej sprawdza się w sytuacjach statycznych.

Menu

Ustawienia

Zarejestruj się, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się

Please sign in first.

Zaloguj się