Stołki turystyczne
O nogi trzeba dbać! To wie każdy. Dlatego stołki turystyczne zdobywają taką popularność. Podczas wycieczki w góry, spaceru po lesie, czy nawet rejsu łódką. Kiedy dopływamy do bindugi i robimy ognisko, fajnie usiąść przy pieczeniu kiełbasy. Stołki Walkstool to idealne rozwiązanie problemu na czym usiąść. Są lekkie i składane co pozwala łatwo je nosić. Do tego można je schować do bagażu. Nie ma problemu aby przypiąć je do plecaka. Od biedy można je również nosić w ręku. Niektóre modele mają pokrowiec. Wkładamy stołki po złożeniu do pokrowca i zarzucamy taśmy na ramię. Lekki stołek turystyczny możemy nieść długie godziny.
Składane stołki turystyczne
Na pewno widzieliście stołki turystyczne w sklepach powierzchniowych. Po złożeniu są nadal duże i noszenie ich do prostych nie należy. Oczywiście jeśli jedziemy camperem i mamy wielki bagażnik nie ma to różnicy. Jeśli jednak idziemy na pieszą wędrówkę lub wyprawę motocyklowa to wygląda to inaczej. Schowek trzeba schować a liczymy każdy kilogram. To samo jeśli pakujemy się na łódkę albo wyprawę rowerową. Dlatego ważne jest aby siedzenie zajmowało mało miejsca. Stołki Walkstool składają się kompaktowo. To znaczy nóżki wjeżdżają w siebie a do środka wchodzi siedzisko. Prosto i szybko a do tego zapinany rzep trzyma konstrukcje w pozycji złożonej. Teraz wystarczy wsadzić stołek do plecaka albo do pokrowca.
Stołki Walkstool i ich wysokość
Aby siedzieć wygodnie musimy odpowiednio dobrać wysokość siedzenia. Co ciekawe czy przy danej wysokości siedzi się nam wygodnie nie do końca zależy od naszego wzrostu. Kluczową rolę odgrywają nogi. To od ich długości uzależnione jest czy będzie się nam wygodnie siedzieć na 45 cm czy na 65 cm. Stołki Walkstool to skandynawska perfekcja. Dlatego do wyboru mamy aż 6 wysokości siedzenia. Co prawda podstawowa seria z wygodnym siedziskiem oferuje tylko dwie wysokości czyli 50 i 60 cm ale już seria premium oferuje ich aż cztery. Poza większym siedziskiem i pokrowcem do noszenia stołka mamy do wyboru różne wysokości siedzenia. Do dyspozycji są stołki turystyczne o wysokości 45, 55, 65 i aż 75 cm. To pozwala na wygodny odpoczynek niezależnie od postury. Jeśli dbamy o nogi kupując buty trekkingowe wysokiej jakości, kupmy też dobry stołek trekkingowy.
Nie tylko stołki turystyczne
Czasami nie mamy możliwości postawienia stołka lub po prostu lepiej usiąść na ziemi lub pieńku. Nie musimy tego robić bezpośrednio bo po pierwsze szkoda spodni. Po drugie powierzchnia na której siadamy może być mokra albo nie równa. Wtedy najlepiej sięgnąć po sprawdzone na polowaniu przez myśliwych rozwiązania. Siedziska myśliwskie bo o nich mówimy pozwalają na położenie ich na prawie każdej powierzchni. Dobrze izolują, nie przemiękają a jednocześnie podnoszą komfort siedzenia. Do tego zajmują jeszcze mniej miejsca od stołki turystyczne. Łatwo je schować do plecaka, można też spokojnie przytroczyć do paska. Nawet dzieciaki mogą nosić swoje siedziska i nie poczują ich ciężaru.
Jakie siedzisko wybrać?
Aby odpowiedzieć na to pytanie musimy wiedzieć do czego stołka będziemy używać. Wiadomo, że do siedzenia ale w jakich warunkach? Czy dużo będziemy go nosić, czy też wyjmiemy go z samochodu na koncert plenerowy. Stołki turystyczne drewniany są cięższe niż te aluminiowe. Najlżejsze z koleji są siedziska. Ciężko jednak siedzieć na siedzisku gdy wokół wszyscy stoją lub siedzą na stołkach. Stołki Walkstool dają się łatwo i wygodnie przenosić. Siedziska przypniemy i wrzucimy wszędzie. Warto zakup stołka uzupełnić również zakupem siedziska. Wtedy niezależnie od miejsca i okoliczności jesteśmy przygotowani aby klapnąć w każdym miejscu. Możemy odpocząć i zjeść żywność liofilizowana a potem napawać się widokiem krajobrazu.