×
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Ubrania przeciwkleszczowe

Ubrania myśliwskie to rodzaj odzieży, która musi spełnić szereg wymagań. Dotyczy to zarówno terenu jak i warunków polowania. W naszym kraju jednym z utrudnień z jakimi spotykamy się na polowaniu są komary, meszki i kleszcze. Bardzo dobrym rozwiązaniem na tego typu problemy są ubrania przeciwkleszczowe. Ochrona przed insektami jest skuteczna a my dodatkowo możemy ją wzmocnić repelentami. Ubrania myśliwskie dzięki którym możemy chronić się przed komarami i kleszczami to szereg produktów takich jak spodnie, koszule czy skarpety. Sklep myśliwski dolasu.pl posiada szeroką gamę produktów dzięki którym możesz uwolnić się od insektów.

Jak działają ubrania przeciwkleszczowe ?

Zwykle aby ubrania dla myśliwych zabezpieczały nas jednocześnie przed kleszczami czy komarami muszą być nasączone odpowiednim repelentem. Najczęściej stosowanym środkiem jest TANATEX®. To specjalna substancja stworzona aby ubrania przeciwkleszczowe były skuteczne. Materiał jest nasączony produktem o handlowej nazwie TANATEX, a jego głównym składnikiem jest Permethrin. Ubranie nasączone tą substancją wytrzyma około 100 prań. Pamietajmy, że ubrania myśliwskie pierzemy ręcznie i płuczemy bez wirowania. Nie suszymy również ubrań dla myśliwych w suszarkach mechanicznych. W momencie kiedy Tanatex przestanie działać pozostają nam środki na komary. Nasz sklep posiada również szeroki ich wybór.

Spodnie myśliwskie jako ubrania przeciwkleszczowe.

Jak wiemy w większości przypadków kleszcze wchodzą po naszych nogach. Między bajki należy włożyć historie o kleszczach rzucających się na nas z gałęzi. Oczywiście możemy je zebrać potrącając wiszące gałęzie i liście. Jednak większość wypadków to kleszcz wchodzący z trawy i niskich krzewów. Dlatego tak ważne jest aby spodnie były nasączone substancją Tanatex®. Ubrania przeciwkleszczowe zaczynają się od spodni. Pamiętajmy jednak, że odzież myśliwska to nie tylko spodnie na polowanie. Model spodnia Herlet Tech czy Trail idealnie chronią nas przed kleszczami. W gorące dni mamy do dyspozycji również krótka wersje spodni Trail, czyli szorty. Nowości myśliwskie 2022 to zestaw letni Deer Stalker Harkila. Mamy tu możliwość zakupu spodni na podchód lub letnią zasiadkę na zwierzynę grubą w kamuflażu. Są one nasączane substancja Tanatex.

Polary i kurtki przeciwkleszczowe.

Ubrania myśliwskie sprzedające się najlepiej to zestawy ubrań i polary myśliwskie. W tej duże kategorii mamy również ubrania przeciwkleszczowe. Sklep myśliwski dolasu.pl rekomenduje ubrania Harkila w tym modele Deer Stalker. W tej serii produktów znajdziemy zarówno kurtki myśliwskie jak i polary dla myśliwych. Znajdziemy tutaj zarówno zielony materiał jak i wersje kamuflażu AXIS MSP. Materiał został oczywiście nasączony substancją Tanatex®. Pamietajmy, że czasami same ubranie dedykowane jako przeciwkleszczowe może nie wystarczyć. Przy dużym natężeniu komarów jeśli siedzimy na ambonie myśliwskiej możemy potrzebować więcej. Ochrona przed insektami to również repelenty w sprayu. Posiadamy także urządzenia Thermacell idealne do stacjonarnej ochrony przed insektami.

Ubrania przeciwkleszczowe na lato.

Szeroka gamą ubrań myśliwskich, którą omówiliśmy skutecznie chronią przed kleszczami i insektami. Ubrania przeciwkleszczowe to również skarpety i czapki, które nasączone Tanatexem, chronią. Skarpety myśliwskie a dokładniej modele antykleszczowe spełniają bardzo ważną rolę. Kleszcz zgarnięty butem, może wejść po nodze pod nogawkę spodni. Jeśli natknie się na skarpetę nasączoną odpowiednią substancją jest szansa że tam zakończy swoją drogę. Również czapka myśliwska nasączona repelentem chroni nas przed kleszczami. Trącone ramieniem lub głową gałązki i liście mogą być schronieniem dla kleszczy. Jeśli mamy czapkę nasączoną Tanatexem chroni nas ona przed kleszczem i odstrasza komary. Jeśli macie pytania odnośnie ubrania przeciwkleszczowe lub ochrony przed insektami zapraszamy do kontaktu z naszym sklepem myśliwskim.

Menu

Ustawienia

Zarejestruj się, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się

Please sign in first.

Zaloguj się