×
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Czapka myśliwska na zbiorówkę

Ubrania i dodatki na polowania zbiorowe wyróżniają się bardzo charakterystycznymi, jaskrawymi elementami. Najczęściej są to odcienie jasnopomarańczowego, które mają za zadanie zwiększyć widoczność uczestników zbiorówek. Obowiązek noszenia wyrazistych barw podczas polowań zbiorowych jest regulowany przepisami obowiązującymi również w Polsce. W naszym sklepie nie zapominamy o miłośnikach zbiorówek. W tej kategorii prezentujemy jasne i wyraźnie widoczne czapka myśliwska na zbiorówki czyli czapki na polowania zbiorowe. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Czapka myśliwska na zbiorówki i jej barwy

Wraz z rozpoczęciem sezonu polowań zbiorowych zawsze warto upewnić się, że jesteśmy do niego odpowiednio przygotowani. Czy mamy czapka myśliwska na zbiorówki ? Niezależnie czy polujemy w lesie, czy w obwodach z przewagą pól gdzie widoczność jest lepsza. Podczas polowań zbiorowych jesteśmy zobowiązani do przestrzegania ściśle określonych zasad. Dotyczą one m.in. określonego rodzaju ubioru. Wybierając się na zbiorówkę, powinniśmy założyć pomarańczowe, ostrzegawcze barwy. Dotyczy to również kurtek. Dlatego posiadamy szeroką ofertę kurtki myśliwskie na zbiorówki. Chodzi o to, by myśliwi mogli dobrze widzieć siebie nawzajem, w ten sposób unikając potencjalnie niebezpiecznych zdarzeń. Co ważne, jaskrawe kolory charakterystyczne dla odzież myśliwska i dodatków przeznaczonych na polowania zbiorowe nie są widoczne dla zwierząt.

Obowiązki myśliwego na polowaniu zbiorowym

Warto zaznaczyć, że obowiązek noszenia wyrazistych barw podczas polowań zbiorowych wynika wprost z przepisów polskiego prawa. Jest on zapisany w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 23 marca 2005 r. w sprawie szczegółowych warunków wykonywania polowania i znakowania tusz. Zdarza się, że myśliwi, chcąc być w zgodzie z prawem, zakładają na zbiorówkę drobne, odblaskowe elementy. To jednak nie wystarczy. Dlaczego? Przepisy nakazują noszenie „jaskrawych elementów garderoby” (liczba mnoga!). My rekomendujemy także czapka myśliwska na zbiorówkę. Z tego powodu oprócz jaskrawej kurtki czy ubrania polar myśliwski na polowania zbiorowe często zakłada się również inne wyraziste elementy, np. pomarańczowe czapki myśliwskie, szaliki itp.

Czapka myśliwska na zbiorówkę, czyli bezpieczeństwo przede wszystkim

W dolasu.pl od lat ubieramy nemrodów i diany od stóp do głów. Ubrania myśliwskie i akcesoria myśliwskie na polowania zbiorowe to ważny element naszego sklepowego asortymentu. Pomarańczowe, ostrzegawcze modele czapka myśliwska na zbiorówkę, które mogą Państwo znaleźć w tej kategorii, należą do najczęściej wybieranych dodatków odzieżowych na polowania zbiorowe. Kategoria czapki na polowania zbiorowe to szeroki wybór wysokiej jakości produktów. Szukają Państwo uniwersalnej, ciepłej czapki? Być może zainteresują Państwa czapki dwustronne, takie jak czapka Seeland – z jednej strony zielona, a z drugiej jasnopomarańczowa. Ciekawą alternatywą dla niej będzie dwustronna czapka polarowa marki Skogen. W bardzo zimne dni świetnie sprawdzi się z kolei czapka BlindMax Blaze® od marki Alaska – wykonana ze sprasowanego, grubego polaru powerfleece, z pomarańczowym kamuflażem BlindMax Blaze. Mamy też oczywiście lżejsze czapki myśliwskie na zbiorówkę. Bardzo ciekawym produktem jest czapka z daszkiem duńskiej marki Harkila z linii Wildboar ze światłem umieszczonym w daszku. Czapka pozwala na łatwe doświetlenie miejsca patroszenia lub sprawdzenie ambony (włącznik „click” po prawej stronie). Bardzo dobre czapki z daszkiem ma też w swojej ofercie firma Verney-Carron. Warto zwrócić na nie uwagę!

Więcej niż czapka na polowanie zbiorowe.

Czapka myśliwska na zbiorówkę to zaledwie niewielka część naszego asortymentu dedykowanego miłośnikom polowań zbiorowych. Od ponad dekady ubieramy myśliwych, prowadząc zarówno sprzedaż online, jak i stacjonarną. Posiadamy komplety myśliwskie na zbiorówkę a ostrzegawcze, pomarańczowe ubrania na polowania zbiorowe to dziedzina, w której mamy naprawdę wiele do zaoferowania. Kurtki, kamizelki, bluzy, spodnie i wszelkie rodzaje dodatków odzieżowych – z nami ubiorą się Państwo na każdą zbiorówkę. Stawiamy na produkty najlepszych producentów, takich jak Alaska, FjallRaven, PercussionAnarHarkila czy Seeland. Nasze produkty są dostępne w wielu rozmiarach, a jeśli potrzebują Państwo pomocy, zawsze chętnie pomagamy. Zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu sprzedaży w Piasecznie k. Warszawy. Sprawdź również nasze kapelusze myśliwskie!

Menu

Ustawienia

Zarejestruj się, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się

Please sign in first.

Zaloguj się