×
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Latarki czołowe

Latarki czołowe, czyli popularne czołówki, to ważny element wyposażenia myśliwego, który przydaje się m.in. przy poszukiwaniu postrzałka, patroszeniu oraz podczas wykonywania czynności na ambonie. W odróżnieniu od latarek ręcznych latarki czołowe są przenoszone na głowie. Dzięki temu strumień światła podąża za ruchami naszej głowy, doświetlając dokładnie to miejsce, w które skierowany jest nasz wzrok, ręce natomiast pozostają wolne. W naszej ofercie znajdą Państwo najlepsze latarki czołowe odznaczające się jasnym światłem, dużą wydajnością i niezawodnością. Proponujemy produkty sprawdzonych, bardzo dobrze znanym myśliwym marek Fenix i Ledlenser.

Funkcjonalne i praktyczne latarki czołowe dla myśliwych

Po latarki czołowe sięgają myśliwi, ale też ludzie związani ze sportami górskimi, turystyką górską, wędkarstwem i sztuką survivalu. Na tym oczywiście nie koniec. Czołówki mają w swoim ekwipunku zawodowi żołnierze i wiele innych grup zawodowych. Latarki czołowe przydają się wszędzie tam, gdzie potrzebujemy dodatkowego światła, ale jednocześnie musimy mieć wolne ręce, tak jak na polowaniu. Myśliwym przydają się zarówno podczas zasiadek w kniei, jak i w czasie przebywania na ambonie. Światło takiej latarki okaże się niezwykle przydatne, np. kiedy musimy znaleźć upuszczoną rękawicę lub drobiazgi w plecaku. Latarki czołowe świetnie sprawdzają się również przy innych newralgicznych czynnościach, takich jak poszukiwanie postrzałka, patroszenie etc.

Czołówki dla wymagających

Szukając latarki czołowe na polowania, powinno się zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, które sprawią, że korzystanie z czołówki będzie wygodne i bezproblemowe. Przede wszystkim warto upewnić się, że dana latarka posiada wystarczająco mocny strumień światła. Najczęściej najlepsza okazuje się latarka diodowa. Dobrze jest jednak sprawdzić, ile dokładnie lumenów posiada dany model i jaki oferuje zasięg. Nie mniej istotne jest zasilane. Z uwagi na fakt, że w terenie zazwyczaj mamy ograniczony dostęp do źródeł zasilania, lepiej zamiast zasilania akumulatorowego postawić na zasilanie bateryjne lub z DSS (Dual Source System). Na co jeszcze zwrócić uwagę? Z pewnością na wydajność danej latarki, czyli to, jak długo może pracować na jednym ładowaniu akumulatora czy jednym zestawie baterii. Ciekawym rozwiązaniem, występującym m.in. dostępnych w naszym sklepie latarkach Ledlenser, jest specjalny system gwarantujący podtrzymanie oświetlenia przy rozładowywaniu się akumulatora. To jeszcze większa pewność niezawodności w terenie.

Latarki czołowe w dolasu.pl

Stawiamy wyłącznie na sprawdzone produkty. Mocnym punktem naszej oferty są latarki czołowe wspomnianej firmy Ledlenser. To czołówki o dużej mocy i doskonałym zasięgu, wyposażone w szereg bardzo przydatnych funkcji. Często polecanym modelem jest MH11, latarka wyposażona w dokładną regulację skupienia światła (Advanced Focus System) oraz wielokolorową diodę led. Innowacją w jej przypadku jest zastosowanie technologii Bluetooth pozwalającej łatwo połączyć ją ze smartfonem. Nie mniej godne uwagi są znakomite modele czołowe marki Fenix. One również znajdują się w naszym asortymencie. Polecamy!

Menu

Ustawienia

Zarejestruj się, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się

Please sign in first.

Zaloguj się