×
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Latarki ręczne

Dobra widoczność na polowaniu ma ogromne znaczenie. Wybierając się na do lasu, zawsze powinniśmy mieć pod ręką zaufane źródło światła. W naszym sklepie mamy oczywiście latarki ręczne. Posiadamy zarówno latarki czołowe, jak i niezawodne latarki ręczne emitujące silne światło, bardzo wygodne i praktyczne. To najlepszy wybór na polowanie, ale też dla wszystkich tych, którzy uwielbiają survival i dłuższe wypady do lasu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wyselekcjonowanych, dedykowanych wymagającym ludziom lasu latarek ręcznych!

Latarki ręczne dla ludzi lasu

Polowania po zmroku mają niezaprzeczalny urok. Wielu nemrodów uwielbia emocje, jakie wiążą się z nocnymi łowami. Polowanie na jenoty czy polowanie na lisy do nocne łowy. Polowanie w nocy wymaga jednak od myśliwego przestrzegania określonych reguł. Przede wszystkim dotyczą one obowiązku zachowania wyjątkowej ostrożności. Myśliwy musi posiadać broń z zamontowanym urządzeniem optycznym, lornetkę i oczywiście latarki ręczne są mile widziane. Bez tego lepiej nie wybierać się na polowanie po zmroku. Ciemność może być niebezpieczna, dlatego ważne jest, aby mieć możliwość rozjaśnienia najbliższego otoczenia. Latarka myśliwska powinna ponadto dawać możliwość rzucenia dłuższej wiązki światła, ułatwiając myśliwemu zorientowanie się w terenie. Jest niezbędna do poszukiwania postrzałka, doświetlenia dojścia do ambony myśliwskie lub zwyżki. Przydaj się jeśli zachodzi taka potrzeba – również komunikację z innymi uczestnikami polowania. Do lasu najbardziej oczywistym wyborem są latarki ręczne. Dlaczego warto na nie postawić i czym kierować się przy ich zakupie?

Silne światło i niezawodność

Proste latarki na polowaniu mogą okazać się zbyt słabe lub całkowicie niepraktyczne. W terenie nie możemy pozwolić sobie na problemy z oświetleniem. Outdoorowe latarki ręczne dedykowane myśliwym i ludziom lasu posiadają cechy, które sprawiają, że w lesie zawsze możemy na nich polegać. Sprawdzają się w każdych, nawet najbardziej niesprzyjających warunkach pogodowych, są odporne na upadki. Ich czas świecenia jest nieporównywalnie dłuższy niż w przypadku standardowych latarek. Nie bez znaczenia jest również to, czy dana latarka posiada rozwiązania pozwalające w zależności od potrzeb emitować rozproszone lub skupione światło o pożądanym natężeniu.

Latarki ręczne i ich funkcje

Czasem bowiem zależy nam na bardzo delikatnym świetle, tak aby rozświetlić najbliższe otoczenie bez płoszenia zwierzyny. Innym razem będzie się dla nas liczył silny snop światła do zlokalizowania oddalonych obiektów lub zasygnalizowania naszej lokalizacji. Profesjonalne latarki ręczne, takie jak te, które proponujemy naszym klientom w tej kategorii, dają taką możliwość, oferując szeroki zakres regulacji. Stawiamy na produkty odznaczające się bezkompromisową jakością. Latarki ręczne, jakie mogą Państwo u nas znaleźć, są produktami wiodących producentów, takich jak Ledlenser czy Fenix. Oprócz znakomitych właściwości użytkowych charakteryzują się wysoką trwałością. Są wykonane z wysokiej jakości materiałów i odpowiednio uszczelnione. To wybór na długie lata.

Latarki ręczne w sklepie dolasu.pl

Jednymi z najczęściej polecanych latarek ręcznych dedykowanych myśliwym są latarki marki Ledlenser. Świetnym wyborem będzie poręczna seria latarek MT, takich jak MT14MT10 czy MT6 oferujące moc światło do 1000 lumenów oraz zasięg do 180 metrów. Przy czasie ładowania wynoszącym 8 godzin latarka może pracować do 192 godzin (sic!). Co więcej, akumulatory można ładować ze złącza USB, co dodatkowo zwiększa pewność w terenie. Poziom naładowania można na bieżąco monitorować poprzez wskaźniki. Tym, którzy szukają potężnego źródła światła proponujemy model Ledlenser MT18.

Nowoczesne systemy w modelach Fenix.

Dzięki systemowi Front Switch wszystkie funkcje latarki obsługujemy jedną ręką. System Transportation lock zapobiega z kolei przypadkowemu włączeniu się latarki podczas transportu. Innym bardzo cenionym producentem latarek ręcznych jest Fenix. Tym, którzy nie uznają kompromisów, polecamy model PD40R, zaskakujący poziomem mocy świecenia, a przy tym kompaktową konstrukcją, znakomitą ergonomią i wydajnością. Moc tej doskonałej latarki wynosi aż 3000 lumenów! Model Fenix PD40R pozwala dowolnie modelować światło. Jeśli cenią Państwo prostotę, kompleksowe rozwiązania i innowacyjność, warto zwrócić uwagę na ten model. Polecamy!

Menu

Ustawienia

Zarejestruj się, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się

Please sign in first.

Zaloguj się