×
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Kurtki myśliwskie

Kurtka myśliwska jest jednym z podstawowych elementów ubrania myśliwskiego. Istnieje szereg rodzajów kurtek dla myśliwych, które dedykowane są do różnego rodzaju polowań. Są dedykowane do różnych warunków pogodowych, czy rodzaju łowiska, w którym będziemy polować. Wybierając model kurtki myśliwskiej musimy zadać sobie parę pytań. Na jaką porę roku szukamy kurtki, czy zależy nam aby była to kurtka myśliwska z membraną chroniącą od deszczu i wiatru. W kurtkach myśliwskich oferowanych przez sklep myśliwski dolasu.pl posiadamy ubrania myśliwskie z różnymi rodzajami membran najwyższej jakości. Poniżej zaprezentujemy szeroki wybór tego typu odzieży myśliwskiej.

Całoroczna kurtka myśliwska.

Ten typ kurtki myśliwskiej jest zdecydowanie najczęściej kupowany przez myśliwych. Po pierwsze jest to zakup budżetowy, po drugie taki rodzaj kurtki najczęściej zakładamy w naszych warunkach klimatycznych. Całoroczna kurtka myśliwska to model najczęściej z pełną lub częściową membraną. Może być również lekko ocieplany, wtedy oczywiście kupując musimy mieć tego świadomość. Całoroczna kurtka myśliwska to szeroka gamą produktów. Wchodzą w nią również produkty występujące w innych podgrupach. Są to ubrania na polowania zbiorowe czy też ubrania w kamuflażu. W tej kategorii odzieży myśliwskiej każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Te produkty występują u wszystkich producentów które oferuje nasz sklep myśliwski czyli Alaska, Anar, Harkila, Percussion czy Seeland.

Zimowa kurtka myśliwska

Ten rodzaj odzieży w większości dedykowany jest na polowania na zasiadkę. Oczywiście istnieją wersje gdzie zimowa kurtka myśliwska z pomarańczowymi wstawkami dedykowana jest na polowania zbiorowe. Praktyczne wszystkie tego typu kurtki posiadają membranę. Dzięki temu są woododporne i wiatroszczelne. Dodatkowo posiadają ocieplenie, które świetnie sprawdza się podczas zasiadek. Jeśli wybieracie kurtkę myśliwską zimową możecie sprawdzić jakie jej rodzaje ma sklep myśliwski w ofercie. Może to być model w typowo zielonym kolorze lub kurtka na zbiorówkę w pomarańczy. Kurtka myśliwska zimowa w kamuflażu również znajduje się w ofercie naszego sklepu. Świetnie sprawdzi się na przykład podczas polowania na muflony.

Polowania zbiorowe

Bezpieczeństwo na polowaniu to rzecz podstawowa. Musimy zwracać uwagę na kolegów na linii ale także na naganiaczy oraz psy. Aby być bardziej widoczni zarówno myśliwi jak i naganiacze powinni mieć kurtki na polowania zbiorowe. W tych modelach część materiału posiada jaskrawy, intensywny kolor. Dzięki temu jesteśmy bardziej widoczni dla naszych kolegów. Posiadając specjalną odzież na polowania zbiorowe możemy odłożyć do lamusa wiązanie kolorowych wstążek i mało widoczne otoki na czapkach czy kapeluszach. W Finlandii na polowaniu na łosie specjalna kurtka myśliwska na zbiorowe była elementem obowiązkowym. Myśliwy bez takiej odzieży nie był dopuszczony do polowania. Nie bez przyczyny jedną z lepiej sprzedających się modeli jest kurtka Moose Hunter.

Kurtka myśliwska w kamuflażu

Ten rodzaj odzieży myśliwskiej jest coraz bardziej popularny. Nowoczesne kamuflaże to już nie nieregularne wzory ale kamuflaże pixelowe. Świetnie wtapiają się w otoczenie. Kurtka myśliwska w kamuflażu to obecnie Must have w szafie myśliwego. Co ciekawe kurtki w kamuflażu występują również w wersji na polowania zbiorowe. My widzieliśmy ostatnio naszych kolegów na polowaniu szwedzkim w takich właśnie strojach. Dlatego taki kurtki świetnie sprawdzają sie nie tylko podczas zasiadki ale przy każdym rodzaju polowań na dziki.

Kurtka myśliwska na lato

Z racji uwarunkowań sezonu łowieckiego w Polsce ten rodzaj odzieży sprzedaje się najsłabiej. Nie znaczy to że nie jest warty uwagi! Dobra kurtka myśliwska na lato potrafi ochronić nas przed załamaniem pogody. Osłoni ciało przed komarami i meszkami. W tych kurtkach mamy częściową membranę lub nie ma jej wogóle. Jest to również podyktowane względami ekonomicznymi. Membrana jest jednak dość kosztownym dodatkiem. Letnie kurtki myśliwskie występują w wersji z kamuflażem lub klasycznej. W oczywistych względów nie znajdziemy w tej kategorii modeli na polowania zbiorowe. Są to natomiast lekkie, przewiewne kurtki, które można z łatwością zrolować do plecaka. W większości można je też kupić odrazu w zestawie jako letni komplet myśliwski.

Membrany w kurtkach myśliwskich Harkila

Firma Harkila oferuje swoją membranę HWS, stworzoną specjalnie dla myśliwych. Charakteryzującą się niskim poziomem szeleszczenia przy poruszaniu się oraz dobrą wodoodpornością i oddychalnością. Oferujemy szeroką gamę produktówkurtki Harkila z membraną, gdzie wyróżniamy Gore-Tex, HWS, HSP lub kurtki zabezpieczone przed nasiąkaniem. Jak zawsze w odzieży dla myśliwych ilość modeli spodni jest większa od ilości modeli kurtek. Spodnie Harkila z membraną to szeroka gama produktów na każdą porę roku i każde łowisko.

Membrany w kurtkach myśliwskich Seeland.

Marka Seeland posiada membranę Seetex, również wysokiej jakości produkt dedykowany dla myśliwych. Wybierając produkt kurtka myśliwska należy mieć świadomość, że ubrania z membraną zawsze są głośniejsze przy poruszaniu się. Membrana w porównaniu do ubrań standardowych, woskowanych lub wełnianych ubrań dla myśliwych po prostu szeleści. Dodatkowo kurtki myśliwskie posiadają technologie, które mają zapewnić komfort termiczny niezależnie od warunków pogodowych.

Nowoczesne technologie w kurtkach dla myśliwych

HWS, czyli Harkila Weather System - cicha, bardzo dobrej jakości wodoodporna i oddychająca membrana myśliwska. HWS jest produktem dedykowanym dla myśliwych i świetnie sprawdzi się w każdym łowisku. Szczególnie jest tak jak ubranie Harkila Lynx występuje w kamuflażu AXIS . Innym przykładem jest lekko ocieplana kurtka Retrieve.  Posiada również z membraną HWS. HSP, czyli wiatroszczelna membrana dla myśliwych o znakomitej oddychalności, która została zaprojektowana specjalnie dla aktywnie polujących. Membrana HSP chroni od wiatru i zimna a jednocześnie zapewnia wymianę powietrzną i odprowadza wilgoć od ciała, dzięki czemu nie marźniemy. Membrana HSP jest dedykowana do aktywnego polowania, podchodu, dużej aktywności fizycznej. Membranę HSP posiada idealna na polowania zbiorowe kurtka Moose Hunter lub kurtka Mountain Hunter Hybrid, z częściową membraną dedykowana na lato.

Gore-Tex w kurtce myśliwskiej

Gore-Tex, czyli wodoodporna i wiatroszczelna membrana z najwyższej półki. Dzięki tej membranie kurtka myśliwska jest wodoodporna. Wymiana powietrzna zapewniająca komfort termiczny jest na najwyższym poziomie. Wszyscy znamy tą markę. W ubraniach myśliwskich Harkila jest ona stosowana w najwyższej jakości modelach. Jeśli szukacie kurtki myśliwskiej z membraną Gore-Tex to rekomendujemy Moose Hunter GTX 2.0. Gore-Tex Infinium to z koleji najwyższej jakości membrana chroniąca od wiatru a jednocześnie zapewniająca doskonałą wymianę powietrzną. Membrana Infinium jest dedykowana do aktywnego polowania, podchodu, dużej aktywności fizycznej.

Bionic Finish i Airtech

Opatentowany system chroniący materiał przed nasiąkaniem woda i brudem. Dzięki nasączeniu materiału specjalnym repelentem ubranie nie nasiąka i pozostaje lekkie, nie chłonie również brudu, przez co dłużej pozostaje czyste. Airtech materiał oferujący z jednej strony bardzo dużą wytrzymałość a z drugiej duży komfort, oddychalność i ochronę przed nasiąkaniem wodą i brudem.

Popularna kurtka myśliwska.

Jeśli szukacie modeli kurtek myśliwskich z membraną ze średniej półki to mamy dla Was bardzo duży wybór kurtek fińskiej firmy Alaska, francuskich kurtek z membraną Percussion, czy też trochę droższych kurtek Seeland. Jako największy sklep myśliwski z ubraniami w Polsce mamy specjalne działy, gdzie możecie dobrać kurtkę myśliwską w zależności od rodzaju polowania i pory roku. Dwie, najbardziej popularne ostatnio kategorie to kurtki myśliwskie na zbiorówki oraz kurtki myśliwskie z kamuflażem. Wśród tych ostatnich coraz więcej zwolenników zdobywa kamuflaż pixelowy. Praktycznie do każdej z oferowanych przez nas kurtek możecie dopasować i dobrać odpowiednie spodnie dla myśliwych. Całość można kupić w atrakcyjnej cenie jako zestaw ubrań myśliwskich.

Fińska odzież Alaska.

Nasz sklep myśliwski sprzedaje odzież tej renomowanej firmy od wielu lat. Świetnie wykonane, przystępne cenowo ubrania dla myśliwych zyskały dużą popularność wśród polskich myśliwych. Sklep myśliwski dolasu.pl od początku jest dystrybutorem firmy Alaska w Polsce. Kurtka myśliwska Alaska to synonim jakości i dostosowania do naszych łowisk. Modele Superior i Extreme Lite są często widoczne w obwodach łowieckich. Oczywiście oferta firmy Alaska jest dużo szersza. Znajdziecie w niej kurtki myśliwskie z kamuflażem i na polowania zbiorowe. My zawsze rekomendujemy produkty tej firmy jako sprawdzone i funkcjonalne.

Kurtka myśliwska Anar

Anar to również fińska firma, która do perfekcji opanowała sztukę kamuflażu. Kurtka myśliwska Anar to model który świetnie sprawdzi się w łowisku. Pixelowy kamuflaż oraz modele Hirvas dedykowane na polowania zbiorowe to świetny wybór. Firma Anar posiada w swojej ofercie również duży wybór kurtek dla Dian. Polujące panie często kupują kurtki myśliwskie tego fińskiego producenta. Pamietajmy, że Anar to nie tylko kurtki. Pełna ofertę tego producenta można znaleźć TUTAJ.

Percussion czyli jakość z Francji

Modele tego francuskiego producenta charakteryzują się solidnością. Dotyczy to zarówno wykonania jak i materiału. Kurtka myśliwska Percussion sprawdzi się zarówno podczas podchodu jak i zasiadki. Czy polujemy na lisy czy też wybieramy się polować na zwierzynę drobną. Odzież Percussion na pewno dobrze sprawdzi się w łowisku. Tym bardziej, że do wyboru mamy zarówno kurtki w kamuflażu jak i różnych odcieniach zieleni. Szukając ubrania na zbiorówkę możemy znaleźć cieplejszą kurtkę Grand Nord Orange albo lżejszą Lynx Snake Blaze. Wszystkie te modele można przymierzyć w naszym sklepie myśliwskim w Piasecznie.  

Menu

Ustawienia

Zarejestruj się, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się

Please sign in first.

Zaloguj się