×
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Bielizna termiczna i polarowa dla Dian

Łowiectwo, trekking, sporty zimowe to pasje w których świetnie sprawdzi się zarówno bielizna polarowa jak i termiczna. Czym się różnią te dwie grupy produktów? Bielizna termalna ma zastosowanie przy wzmożonym wysiłku, czyli na przykład przy polowania z podchodu, trekkingu, wspinaczce górskiej. Tutaj ważne jest nie tyle zapewnienie ciepła, co odprowadzenie wilgoci od ciała, tak aby gdy wysiłek ustanie, człowiek nie marzł. Bielizna polarowa to typowy ocieplacz. Oczywiście również odprowadza on wilgoć od ciała, ale jej główną funkcją jest grzanie i zapewnienie komfortu termicznego

Bielizna termiczna i polarowa dla Dian – produkty o zróżnicowanej charakterystyce

Do ubrań, które zapewniają odpowiednią ochronę przed zimnem i skutecznie utrzymują właściwą temperaturę ciała, można zaliczyć te, które są wykonane na przykład z polaru, bawełny czy wełny z merynosa. Czym charakteryzują się te materiały i w jaki sposób wpływają na odpowiedni poziom ciepła?

Polar – znany materiał, z którego wykonuje się ubrania dla Dian

Polar jest dzianiną wykonaną z PET oraz tworzyw sztucznych. Ma charakterystyczne cechy, które są niezwykle cenione przez wszystkie osoby związane z lasem. Polar jest bardzo lekki. Wyróżnia się znakomitą izolacją ciepła oraz hydrofobową strukturą – odpycha od siebie cząsteczki wody. Oprócz tego jest paroprzepuszczalny, co wpływa na skuteczne odprowadzanie potu lub wilgoci. 

Bawełna i wełna z merynosa – materiały, które wpływają na wysoką jakość ubrań dla Dian

Bawełna to materiał znany z tego, że jest bardzo przyjemny w dotyku. Często stosuje się go do wytwarzania różnych elementów garderoby, w tym ubrań dla Dian. Jest to włókno, które otacza nasiona rośliny Gossypium. Wyróżnia się miękkością, giętkością, wytrzymałością oraz zapewnia znakomitą cyrkulację powietrza. Często łączy się ją z elastanem, dzięki czemu ma większe właściwości higroskopijne i lepiej chroni przed wilgocią.

Natomiast wełna z merynosa jest materiałem pochodzenia zwierzęcego. Pozyskuje się go wskutek ścinania runa owiec merynosów. Zapewnia wyjątkowo wysoki poziom termoizolacji i znakomitą cyrkulację powietrza. Jest również antybakteryjna i plamoodporna. To wszystko wynika z tego, że poszczególne włókna wełny z merynosa są wyjątkowo cienkie. Nawet do trzech razy cieńsze niż ludzki włos.

Profesjonalna bielizna termiczna i polarowa dla Dian

O odpowiednią temperaturę ciała można zadbać nie tylko za sprawą elementów garderoby wykonanych z polaru czy wełny z merynosa, lecz także dzięki włóknom węglowym, które zasilane powerbankiem generują ciepło. Bielizna grzejąca, dzięki elektrycznemu systemowi zasilania pozwala wygenerować temperaturę na poziomie od 40 do 55 stopni, w zależności od temperatury zewnętrznej i odczuwalnego zimna. Regulacji możemy dokonywać za pomocą guzika wszytego w ubranie lub aplikacji przez telefon. W ofercie znajdują się zarówno koszulki termalne jak i kalesony. 

Bielizna termiczna i polarowa dla Dian w sklepie dolasu.pl

Dobrą bieliznę termiczną i polarową dla Dian można kupić w sklepie dolasu.pl. Oferujemy wszelkie elementy garderoby niezbędne na polowaniu takie jak kurtki, koszule czy spodnie renomowanych producentów, m.in. Seeland, Harkila, Alaska czy Nordic Heat. Co więcej, zamówione produkty można zwrócić w ciągu 21 dni, gdyby okazało się, że nie są adekwatne do potrzeb klientki.

Menu

Ustawienia

Zarejestruj się, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się

Please sign in first.

Zaloguj się