×
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Lornetki

Lornetka, czyli optyka myśliwska to obowiązkowe wyposażenie myśliwego na polowaniu. Pamiętając o warunkach bezpieczeństwa musimy mieć całkowitą pewność do czego strzelamy. Strzał do nierozpoznanego celu to po prostu przestępstwo. Musimy mieć pewność czy za celem znajduje się kulochwyt i czy nie ma innych myśliwych lub osób postronnych w najbliższym otoczeniu. Dobry wzrok to najlepsze narzędzie, ale ludzkie oko nie zapewnia idealnego widzenia w każdych warunkach. Szczególnie jeśli inni mają maskującą odzież myśliwska. Po zmroku, w deszczową lub mglistą pogodę nieodzowne często okazują się profesjonalne lornetki myśliwskie. Szczególnie te z dużym obiektywem czyli 50mm do 56mm.

Optyka myśliwska daje przewagę.

Lornetki myśliwskie dają możliwość wcześniejszego dostrzeżenia zwierzyny. W  w praktyce oznacza skuteczniejsze polowanie. Niezależnie czy to polowanie na zwierzynę grubą czy polowanie na lisy. Możemy sprawdzić poroże, odróżnić kozła od sarny i dokładnie sprawdzić otoczenie. Optyka myśliwska może oczywiście sprawdzić się również podczas uprawiania wielu innych form outdoorowych aktywności. Obserwacja samolotów, górskie wycieczki i wypady krajoznawcze. Do tego imprezy plenerowe i inne tego typu aktywności wymagają dobrych lornetek do podziwiania z detalami obserwowanych obiektów. Optyka to również świetny prezent dla myśliwego. Gorąco polecamy nasze lornetki myśliwskie – na polowanie i nie tylko!

Najlepsze lornetki myśliwskie

Lornetki myśliwskie mają za zadanie zapewniać optymalną widoczność w trudnych warunkach bez względu na odległość patrzenia. Dobra optyka myśliwska zapewnia nienaganny, ostry i wyraźny obraz. To znacząco ułatwia ocenę zwierzyny przed strzałem. Na tym jednak nie koniec.  Dlatego kupując lornetkę do celów myśliwskich musimy zastanowić się do czego dany model ma służy. Czy ma być to lornetka do dziennego polowania np. na kozły,? Czy typowa lornetka na zasiadkę, która dobrze sprawdzi się po zmroku kiedy jedynym światłem jest księżyc. Czyli idealna do polowanie na dziki. W pierwszym przypadku w zupełności wystarczy lornetka myśliwska o szerokości obiektywu do 42mm, lekka i poręczna o 8-krotnym powiększeniu. Jeśli chcemy polować po zmroku wtedy musimy zadbać o dobre światło. W tym przypadku najlepiej będa sprawdzać się lornetki o świetle 56mm i więcej, dysponujące 10-krotnym powiększeniem.

Lornetki z dalmierzem

Nowoczesne rozwiązania technologiczne to np. lornetka z dalmierzem pozwala ocenić odległość, na jakiej znajduje się dany obiekt. Jest to bardzo przydatne w łowiectwie.  Wiemy czy wogóle możemy strzelać. Znamy też poprawkę jaką musimy uwzględnić ze względu na odległość. Wszystko to sprawia, że korzystając z lornetki, możemy liczyć na precyzyjną ocenę zwierzyny przed oddaniem strzału, a przy tym bezpieczniejsze polowanie. Lornetki myśliwskie, np. te, które mogą Państwo znaleźć w naszym sklepie, nie są zarezerwowane wyłącznie dla Nemrodów. Docenią je również leśnicy, pasjonaci przyrody lubiący obserwować zwierzęta i outdoorowcy. Pamiętajcie, że w naszym sklepie znajdziecie również dział TURYSTYKA. A tam na przykład żywność liofilizowana. Na pewno spodobają się fanom trekkingu. Sa dla Was jeśli lubicie podziwiać z bliższej odległości zapierające dech w piersiach widoki. Lornetka myśliwska to ponadto ważny element wyposażenia dla miłośników strzelectwa. Dzięki niej z łatwością i z dużą dokładnością odczytamy wyniki na tarczy strzeleckiej ustawionej na większej odległości.

Lornetki myśliwskie w sklepie dolasu.pl

Lornetki myśliwskie to jedna z naszych specjalności. Staramy się włączać do naszego asortymentu takie produkty, które sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających miłośników polowań. Świetnym wyborem na polowanie będzie znakomita lornetka Alpen Shasta, idealna do obserwacji dziennej. Lornetkę Alpen Shasta charakteryzuje szerokie pole widzenia. Model ten bardzo nadaje się do obserwacji detali ze średniej odległości. Inna polecana przez nas lornetka myśliwska to Delta Optical Forest. Nienaganna optyka i kompaktowa konstrukcja sprawiają, że lornetka nadaje się do użytku w celach łowieckich i nie tylko. Nasze lornetki są szczelne, nie przepuszczają wody i nie parują. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Stawiamy na najwyższą jakość i chętnie pomożemy Państwu przy wyborze

Menu

Ustawienia

Zarejestruj się, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się

Please sign in first.

Zaloguj się