×
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Akcesoria do butów

Chcąc utrzymać buty myśliwskie w jak najlepszej kondycji przez długi czas, należy o nie odpowiednio zadbać. Jak dbac o buty trekkingowe? To stosunkowo proste. Oprócz regularnego czyszczenia, które jest również wymagane dla podtrzymania warunków gwarancji, niezwykle ważną czynnością jest impregnacja. Dzięki temu obuwie zachowuje swoje cechy nieprzemakalności. Akcesoria do butów takie jak impregnaty znacząco przedłużają żywotność butów, dlatego tak ważne jest, aby dobrać odpowiedni preparat do konkretnego rodzaju obuwia.

Akcesoria do butów dla każdego obuwia

W trakcie polowań buty są narażone nie tylko na uszkodzenia mechaniczne takie jak  otarcia, ale również na zawilgocenie i błoto. W kategorii Akcesoria do butów znajdą Państwo szereg skutecznych preparatów przeznaczonych do ochrony obuwia myśliwskiego. Impregnaty do buty myśliwskie z membraną, czyli najczęściej spotykanych butów na polowanie mają za zadanie chronić membranę ale również zwiększać jej skuteczność. Oferujemy uniwersalne produkty w formie sprayu, który nanosi się na czystą, suchą powierzchnię. Pamiętajcie, że im lepiej będziecie dbać o swoje buty, tym dłużej będą Wam służyć. Pielęgnacja butów to również ważny czynnik w przypadku reklamacji. Jej brak może być podstawą do odrzucenia roszczenia.

Jak dbać o kalosze myśliwskie?

Z kolei preparaty przeznaczone wyłącznie do kalosze myśliwskie zapobiegają pękaniu gumy lub kauczuku. Są także skuteczne w największej bolączce butów gumowych, czyli ich utlenianiu. Impregnaty tego typu są przeznaczone do wszystkich rodzajów gumy i kauczuku. Sugerujemy stosować go również przed dłuższą przerwą w użytkowania naszych myśliwskich gumowców.  Wtedy kalosze świetnie sprawdzą się w polowanie na ptaki łowne, czyli na przykład polowanie na jarząbki. W naszym asortymencie znajdą Państwo także środki w formie mleczka, które stosuje się do butów wykonanych ze skóry licowej, zamszowej i nubukowej. Oprócz właściwości hydrofobowych chronią one powierzchnię buta przed zabrudzeniem i ułatwiają późniejsze czyszczenie.

Pasty do butów, skuteczne akcesoria do butów

Sklep myśliwski dolasu.pl oferuje pasty woskowe przeznaczone do impregnacji i pielęgnacji obuwia wykonanego ze skóry. Pasta tworzy szczelną warstwę na powierzchni materiału, dzięki czemu skutecznie ogranicza wchłanianie wilgoci. Nasze pasty świetnie sprawdzają się zarówno w przypadku nowego, jak i bardzo znoszonego obuwia, któremu przywracają pierwotny wygląd. Pamiętajmy, że regularna konserwacja butów jest warunkiem utrzymania ich gwarancji producenta.

Praktyczne akcesoria do butów

W tej kategorii znajdą Państwo również różnego rodzaju akcesoria do butów, których głównym zadaniem jest zapewnienie komfortu termicznego, a także ochrona naszych spodni i butów przed czynnikami zewnętrznymi. Oferujemy m.in. stuptuty (ochraniacze na nogi), wykonane z lekkich i wytrzymałych materiałów. Dzięki wodoodpornej membranie gwarantują one pełną wodoszczelność. Ponadto zastosowanie specjalnego materiału zapewnia wysoką przepuszczalność powietrza. Stuptuty są wyposażone m.in. w solidne rzepy i zatrzaski, dzięki czemu są zawsze na swoim miejscu. Dodatkowo ochraniacze na nogi charakteryzują się podwyższoną odpornością na promieniowanie UV.

Buty na trudne łowiska

Akcesoria tego typu są przeznaczone do poruszania się po trudnym terenie, wśród wysokich traw i patyków. Oprócz długich stuptutów oferujemy również krótkie wersje, wykonane m.in. z bawełny. Takie ochraniacze to świetna ochrona przed insektami, ale również przed dostaniem się do środka buta źdźbeł trawy i kamyków. Spasowane i założone na spodnie myśliwskie, tworzą skuteczną barierę. Krótkie ochraniacze są wyposażone w gumowy ściągacz zapewniający stabilną pozycję przy jednoczesnym nie uciskaniu nogi. W razie jakichkolwiek pytań związanych z impregnatami, pastami do butów lub sposobami pielęgnacji zachęcamy do kontaktu. Nasi specjaliści z chęcią rozwieją wszystkie wątpliwości i pomogą wybrać najlepszy preparat, dopasowany do konkretnego obuwia.

Menu

Ustawienia

Zarejestruj się, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się

Please sign in first.

Zaloguj się