×
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Odzież grzejąca

Odzież grzejąca no pewna nowość i to nie tylko w ubraniach myśliwskich. Zimno i chłód są zawsze przeciwnikiem udanego polowania. Szczególnie polowania z zasiadki i to niezależnie czy są to polowania na zwierzynę grubą czy też polowania na zwierzynę drobną potrafią przemrozić. Nowoczesna technologia potrafi zapewnić nam ciepło niezależnie od warunków atmosferycznych. Oczywiście nowoczesne ubrania dla myśliwych chronią nas od deszczu dzięki membranom. Specjalne ocieplacze jak Primaloft sprawiają, że komfort termiczny jest zapewniony. Niestety nie zawsze zakładamy aż tak ciepłe rzeczy. Idąc na podchód przy polowaniu na lisy cenimy komfort i swobodę poruszania się. Ubrania grzejące potrafią zapewnić komfort tropików i delikatnie przylegając do ciała nie krępują ruchów.

Jak działa odzież grzejąca

Nie ma tu oczywiście nic z magii. Ubrania grzejące to po prostu włókna węglowe zatopione w materiale. Do tego umiejscowione są w specjalnie wybranych miejscach. Czemu jest to takie ważne? O tym za chwilę. Same włókna węglowe grzać nie będą. Potrzebują jeszcze źródła zasilania aby odzież grzejąca spełniła swoje znaczenie. Firmy produkujące ubrania grzejące wykorzystują do tego power banki. Te zewnętrzne źródła prądu są lekkie i zmieszczą się w każdej kieszeni. Źródło prądu rozgrzewa włókna węglowe i teraz dochodzimy do umiejscowienia miejsc grzejących. Zwykle są one umiejscowione przy tętnicach. Brzusznej, lędźwiowych a także na plecach w okolicach nerek. Ogrzana krew jest rozprowadzana po całym ciele i dzięki temu nie jest nam zimno. Odzież grzejąca to także świetny pomysł na prezent dla myśliwego.

Podstawowe ubrania grzejące

Mówiąc o tak zwanych podstawowych modelach odzież grzejąca mam na myśli, że zakładamy je zwykle bezpośrednio na ciało. Zwykle myśliwi idąc w łowisko podczas gorszej pogody wyjmują z szafy myśliwskiej bieliznę termiczną i polarową. To podstawowa warstwa która ociepla nasze ciało i jednocześnie odprowadź wilgoć. Czemu jest to takie ważne? Mokre ciało szybciej i bardziej marźnie. Dlatego ważne jest aby ciało było suche. Jeśli wybieramy ubrania grzejące to zaczynamy od koszulki grzejącej i kalosonów grzejących. Obie te części garderoby powinny być dopasowane do ciała, wtedy lepiej przenoszą ciepło. Tak jak pozostałe ubrania grzejące zasilamy je z zewnętrznych źródeł energii. Ich sterowanie odbywa się poprzez guzik umieszczony w dostępnym miejscu. Inną opcją jest sterowanie temperaturą z aplikacji w telefonie. Nie musimy rozpinać kurtki tylko wyciągamy telefon i ustawiamy zadaną temperaturę. Takie rozwiązania stosowane są w odzież grzejąca Harkila i Seeland.

Wierzchnia odzież grzejąca

`Nie zawsze odrazu wiemy, że będzie zimno, pochmurno czy wilgotno. Czasami zimny wiatr może nas zaskoczyć i zakładanie bielizny grzejącej stanie się problematyczne. Ale i na to jest sposób. Zakładamy kurtkę grzejącą lub kamizelkę grzejącą i w przypadku załamania pogody po prostu wciskamy guzik. Co ważne jeden jak i drugi produkt ubrania grzejące  mogą być bez problemu noszone bez włączania systemu grzejącego. Oczywiście kamizelkę grzejącą możemy schować pod cienką kurtkę lub polar ale z powodzeniem możemy ją również nosić na koszuli myśliwskiej. Te rodzaje ubrań również zasilają power banki z tym, że oczywiście łatwiej je w tym przypadku schować w kieszeni. Nosząc odzież grzejącą jako ubranie wierzchnie trzeba pamiętać, że moc grzania będzie jednak niższa. Bielizna przylegająca bezpośrednio do ciała spełni funkcje grzewcze znacznie lepiej.

Rękawice grzejące i inne akcesoria

Wiadomo, że ręce tak samo jak i stopy marzną najszybciej. Dlatego tak ważne jest aby zapewnić im ciepło i nie dopuścić do wychłodzenia. Skostniałe z zimna stopy lub palce ciężko rozgrzać w łowisku i na otwartym terenie. Dlatego kolejną pozycją odzież grzejąca to oczywiście rękawice grzejące. W ofercie sklepu myśliwskiego dolasu.pl mamy parę modeli. Te najcieplejsze nadają się świetnie nawet na polowanie na łosie w dalekiej Finlandii. W innych, lżejszych modelach możemy wabić lisy lub wybrać się na jesienne polowanie na zające. Rękawice są zasilane mniejszymi power bankami, jednak nie wpływa to na czas grzania. Powietrze w rękawiczce jest praktycznie w obiegu zamkniętym. Dlatego czas podgrzewania będzie dużo krótszy i akumulator starczy na dłużej. Tak jak klasyczne rękawice również i te należące do ubrania grzejące dzielą się na pięciopalczaste i z jednym palcem.

Grzejące wkładki do butów

Ciepłe nogi to podstawa komfortu polowania i wszelkich wędrówek. Czasami nawet ciepłe i sprawdzone buty zawiodą i nogi zaczynają marznąć. Niewiele możemy wtedy zrobić. Jeśli tradycyjne ruszanie palcami nie pomoże to mamy problem. Wtedy myślenie o odzież grzejąca jest trochę spóźnione. Wkładki grzejące do butów najcześciej wsuwamy w miejsce oryginalnych wkładek. Możemy je przyciąć zgodnie z instrukcja tak aby pasowały do naszego obuwia. Cienki kabelek wysuwamy przez cholewkę do nogawki i łączymy z power bankiem. Powietrze w butach tak jak w przypadku rękawiczek ma wolna wymianę. Oznacza to, że nawet krótkie włączenie zasilania sprawi, że będzie nam ciepło. Do tego wkładki są równie komfortowe co nasze tradycyjne wkładki w butach myśliwskich. Dlatego nawet jeśli założymy wkładki grzejące i ich nie wykorzystamy to nic się nie stanie.

Odzież grzejąca podsumowanie

Ostatnio pojawiło się dużo ofert odzieży grzejącej zarówno w mediach społecznościowych jak i na portalach handlowych. Zaskakująco niskie ceny są ściśle związane z późniejszym zaskoczeniem że produkt nie działa. Struktura włókien węglowych wplecionych w podpinkę i moduł zasialania muszą być solidne. Mimo swojej kruchości muszą dać się giąć i być odporne na codzienne używanie. Oczywiście musimy pamietać, że odzież grzejąca musi być prana ręcznie i nie można jej wirować. Do wysuszenia najlepiej odwiesić i poczekać aż woda z niej wykapie. Kolejną ważną rzeczą jest konserwacja power banków w okresie letnim. Jeśli oczywiście ich nie używamy. Należy pamietać aby je mimo odłożenia do szafy, podładować. Nie można dopuścić do całkowitego rozładowania źródła prądu. Unikniemy zaskoczenia w sezonie i ubrania grzejące będą na pewno działać. Pamietajmy też że odzież grzejąca to świetny prezent dla myśliwego.  

Menu

Ustawienia

Zarejestruj się, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się

Please sign in first.

Zaloguj się