×
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Turystyka

Turystyka to wyrażone jednym słowem zwiedzanie świata. Można to robić na tysiąc sposobów i różnymi środkami lokomocji. Wyjazd służbowy to też turystyka tylko w trochę innym wydaniu. Myśliwi często wyjeżdżają na polowania do innych krajów. Są to nawet inne kontynenty kiedy chcemy zapolować na zwierzęta które nie żyją w Europie. Albo inne kraje jeśli u nas dany gatunek nie zalicza się do zwierząt albo ptaków łownych. Dlatego turystyka nie jedno ma imię. Nasz sklep myśliwski dolasu.pl również wprowadził do swoich kategorii dział TURYSTYKA. Prezentujemy w nim artykuły i akcesoria które mogą się nam przydać podczas turystyki myśliwskiej ale także klasycznego trekkingu czy wypraw różnego rodzaju.

Turystyka i jedzenie

Jeśli nie uprawiamy turystyki z biurem podróży ale organizujemy wyjazd na własną rękę to powinnismy pomyśleć o jedzeniu. Turystyka to także przemieszczanie się camperem czy też motocyklem lub żeglując nie zawsze chcemy tracić czas na gotowanie. Również jedzenie w restauracjach może być drogie. Dlatego mamy dla Was żywność liofilizowana. Turystyka i sport ekstremalny to dziedzina dla których została stworzona. To świetne rozwiązanie z wielu powodów. Po pierwsze jedzenie jest zdrowe i przygotowane bez żadnej chemii. Pozbawione wody jest także bardzo lekkie i zajmuje ekstremalnie mało miejsca. Zmieści się w kieszenie odzież myśliwska lub po prostu w plecak. Po zalaniu gorącą wodą z termosu jest gotowe do spożycia.  W ofercie naszego sklepu dla myśliwych znajdziecie pyszne zupy i dania główne, które zaspokoją Wasz apetyt. Jako przekąskę mamy szeroki wybór owoców. Dostępne są banany, wiśnie jabłka i truskawki.

Termos turystyczny

Jak wiemy człowiek bez picia długo wytrzymać nie może. Dlatego zabieranie wody lub innych płynów na wyprawy i wyjazdy jest takie ważne. Turystyka bywa nieprzewidywalna. Nigdy nie wiemy w jakich okolicznościach możemy się znaleźć podczas naszej wędrówki. W termos możemy zabrać wodę, herbatę lub inny napój. Może to być również sama gorąca woda którą zalejemy jedzenie liofilizowane. Ale termos to nie tylko pojemnik utrzymujący temperaturę na napoje. Nasze termosy turystyczne są również przystosowane do zapakowania jedzenia. W zależności od długości wyprawy i ilości osób biorących w niej udział mamy różne pojemności termosów. Najmniejsze mają niecałe pół litra a największe nawet półtora litra pojemności. Świetnie sprawią się nie tylko w turystyce ale również na przykład na polowanie na zwierzynę grubą. Termos turystyczny to również świetny prezent  dla myśliwego.

Buty trekkingowe

Turystyka, szczególnie piesza, to wymagająca i często męcząca dyscyplina. Długie kilometry w górach albo na spacerach przez trudny teren. Ci którzy taki rodzaj turystyka uprawiają dobrze wiedzą jak ważne są buty trekkingowe. Wygodne i w miarę lekkie ale jednocześnie wytrzymałe i najlepiej z membraną. Solidna i nieślizgającą się podeszwa to bezpieczeństwo. Jeśli jesteśmy z dala od cywilizacji kto nam pomoże w razie wypadku? Solidny system sznurowania lub nowoczesne rozwiązania takie jak BOA. Kręcimy pokrętłem i zaciskamy sznurówkę stosownie do potrzeb. jeden ruch w przeciwną stronę i but jest rozsznurowany. Dlaczego tak ważna w butach trekkingowych jest membrana? Ponieważ bardzo dużą wagę mają suche nogi. Nie mogą marznąć ale również nie możemy ich narażać na obtarcia. Dlatego wodoodporna membrana to Must have butów trekkingowych. No chyba, że mamy lato i jesteście pewni pogody lub nasza trasa turystyczna jest naprawdę krótka. Wtedy rekomendujemy wygodne, trekkingowe półbuty.

Środki na insekty

To że meszki i komary mogą zepsuć każdy wypad wiedzą wszyscy. Turystyka nie jest wolna od takich przykrych niespodzianek. Są rejony gdzie komary rzucają się na ludzi chmarami a meszki potrafią przedrzeć się przez ubranie. Na szczęście jest na to ratunek. Środki na komary działają również na meszki. I tu możemy użyć sprawdzonych produktów do spryskania skóry i ubrania. Mówimy o amerykańskim produkcie firmy 3M czyli Ultrathon. Ten spray posiadający substancję DEET skutecznie eliminuje natarczywe insekty. Jeszcze lepiej ale za to statycznie sprawdza się urządzenie o nazwie Thermacell. Zasilane jest malutka butlą butanu która podgrzewa blaszkę. Na tej płytce kładziemy nasączą wyciągiem z tulipana płytkę. Po włączeniu powstaje bezwonny bombek o średnicy około 4 metrów. Jest wolny od komarów i meszek. Możemy jeść, siedzieć i rozmawiać przy stole lub na łodzi. Z innych środków oferujemy również silny preparat Mugga, rekomendowany do stosowania na ubranie.

Turystyka na siedząco

Turystyka to oczywiście głównie przemieszczanie się. Oglądanie i zwiedzanie nowych miejsc. Jednak czasami warto się zatrzymać. Jak myśliwy posiedzieć na ambonie i podziwiać otaczającą przyrodę. Wtedy dobrze jest mieć na czym usiąść. Szczególnie, że miejscach popularnych jest tłoczno a miejsca siedzące w większości zajęte. Dlatego dział turystyka ma dla Was różne rodzaje siedzisk. Te pożyczone od myśliwych ale również takie które dedykowane są do turystyki. Stołki są rozkładane i mają siedziska na różnej wysokości. Pozwala to dobrać nam stołek do długości naszych nóg i wzrostu. Wbrew pozorom przy doborze wysokości siedzenia długość naszych nóg jest ważniejsza niż wzrost. Sklep myśliwski dolasu.pl posiada również maty do siedzenia. Rolowane lub składane zajmują mało miejsca i z łatwością schowamy je do plecaka.

Menu

Ustawienia

Zarejestruj się, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się

Please sign in first.

Zaloguj się