×
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Obuwie myśliwskie

Buty dla myśliwych to specyficzna odmiana butów trekkingowych. Jak wiemy buty myśliwskie to podstawowa część uzupełniania ubrania myśliwskiego. Obuwie różni się od siebie wieloma parametrami. Tak więc dobierając buty musimy wiedzieć do czego mają nam służyć i co ważne jaki typ butów lubi nasza noga. Nasz sklep myśliwski oferuje pełen przekrój modeli i na pewno każdy myśliwy znajdzie coś dla siebie.

Klasyczne buty myśliwskie

Idealne buty dla myśliwego to buty całoroczne. Buty myśliwskie tego typu są najbardziej uniwersalne i sprawdzą się w większości łowisk. Tego typu modele charakteryzują się średniej wysokości cholewką. Ma ona od 7" do 9 cali. W większości są to wodoodporne, dzięki membranie buty dla myśliwych. Oczywiście nie są to kalosze i nie możemy uważać że powstrzymają każdą wodę. Natomiast chodzenie po mokrej trawie w łowisku i przeprawianie się przez strumienie nie stanowi problemu. Czy będziemy polować na zwierzynę grubą, czy też zamarzy się nam polowanie na daniele buty te się sprawdzą. Posiadają wszystkie cechy butów trekkingowych idealnych na długie i wymagające wyprawy.

Ocieplane buty myśliwskie

W łowisku spędzamy czasami długie godziny. Na zwyżkach i ambonach czekamy świtu lub przy księżycu obserwujemy przedpole. Późną jesienią i zimą stopy marzną najbardziej. Dlatego tak ważne jest aby buty zapewniały komfort termiczny i pozwalały nam na długie polowanie. Czy to polując na muflony czy też biorąc udział w zimowym polowaniu zbiorowym z marznącymi nogami nie spędzimy dużo czasu w łowisku. Buty myśliwskie posiadają różne rodzaje ocieplenia. Nasz sklep myśliwski oferuje oczywiście ekstremalnie ciepłe buty na zasiadki. Są one dedykowane nawet do temperatury poniżej minus 30 stopni Celsjusza. Te modele oczywiście średnio nadają się na długi podchód ze względu na rozmiar i szerokość podeszwy. Natomiast doskonale sprawdzą się przy krótkim podejściu do zwyżki i ambony. Rekomendujemy je także na polowania szwedzkie.

Membrana czyli jak mieć suche stopy.

Buty myśliwskie z membraną to zdecydowanie najlepszy wybór dla myśliwego. Polując przemieszczamy się po różnym terenie. Czasami są to pola z mokrymi trawami, czasami podmokłe łąki. Podczas polowań zbiorowych chodzimy po śniegu, stoimy w różnym terenie.Jeśli będziemy mieć mokre nogi to będzie to koniec naszego polowania. Dlatego większość buty myśliwskie posiada membranę. Oczywiście do tego przydadzą się odpowiednie skarpety myśliwskie. Z takim zestawem możemy ruszać na polowanie w każdą pogodę. Membrana chroniąca nas przed przemiękaniem butów występuje niezależnie od materiału z jakiego wykonano buty dla myśliwych. Skóra licowa lub nubukowa a także bardzo popularna bo lekka cordura. Wszędzie znajdziemy membranę. Co ciekawe obecnie nie tylko wyższe buty trekkingowe posiadają membranę. Również niskie buty myśliwskie występują obecnie z membraną.

Fińska Alaska

Znany producent ubrań myśliwskich Alaska oferuje również buty. Są to wygodne i solidne modele, które sprawdzą się w każdym łowisku. Niezależnie czy będziemy polować na zwierzynę grubą czy wybierzemy się na polowanie na lisy. Fińska Alaska to sprawdzony producent, który oferuje ubrania i obuwie ze średniej półki cenowej. W ich ofercie znajdziemy buty myśliwskie w kamuflażu jak również wykonane ze skóry licowej. Całości dopełnia model Chaser brown ze skóry nubukowej. Oczywiście wszystkie modele posiadają wodoodporną membranę.

Polskie buty dla myśliwych Demar

Ten znany polski producent butów oferuje ponad 20 różnych modeli butów myśliwskich. Wszystkie są oczywiście dostępne w naszym sklepie myśliwskim. Buty Demar świetnie sprawdzają się w łowisku i praktycznie nie trafiają do nas żadne reklamacje tych produktów. Demar wprowadza także nowości techniczne i to często szybciej niż konkurencja. Tak było z butami BOA gdzie standardowe sznurówki zastąpiło pokrętło ściągające stalową linka. Ta linka eliminuje sznurówki. Jest to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie. Dwa obroty i mamy zaciśnięte buty. Jeden ruch i linka się luzuje. Demar oferuje również jako jedyny, świetne buty na zimowe zasiadki. Modele takie jak Yetti, Caribu czy Logan są świetnie znane naszym myśliwym. Jak dobrze wiemy firma ta produkuje również szeroką gamę kaloszy myśliwskich.

Buty myśliwskie Harkila

Ten znany, duński producent ubrań myśliwskich oferuje również szeroką gamę butów dla myśliwych. Co roku wypuszczane są kolejne modele, chętnie kupowane przez myśliwych z całego świata. Ciekawe są również ich nazwy i zastosowany kod. Jeśli przy nazwie butów jest GTX to wiemy że buty posiadają membranę i są wodoodporne. Często jak w przypadku butów Moose Hunter nie znaczy to że buty dedykowane są do polowań na łosie, chociaż świetnie się do tego nadają. To po prostu uzupełnienie o buty, lini ubrań myśliwskich i dodatków. Tak samo jest w przypadku Mountain Hunter czy Driven Hunt. Harkila produkuje nie tylko klasyczne buty trekkingowe ale również kalosze. Dzięki neoprenowemu ociepleniu kalosze Harkila świetnie nadają się do noszenia również w zimie podczas mrozu. Harkila tak jak i Demar oferuje również buty z nowoczesnym systemem sznurowania.

Klasyka z Niemiec czyli Meindl.

Kto nie słyszał o butach Meindl? Nie ma chyba takiego myśliwego w naszym kraju. Kultowy model Island jest sprzedawany od ponad 15stu lat. Obecnie nasz sklep myśliwski dolasu.pl oferuje osiem starannie wybranych buty myśliwskie Meindl. Są to sprawdzone modele, które znamy od lat i które dobrze sprawdzają się w łowisku. Poza wspomnianymi już i kultowymi Islandami sklep myśliwski dolasu.pl oferuje również modele Wales, Vakuum czy Taiga. Te modele mają swoich fanów. Niektórzy myśliwi pojawiają się u nas regularnie i wymieniają buty na kolejne modele Meindla. Jest to jedyny producent butów w naszej ofercie, który nie oferuje kaloszy myśliwskich.

Buty dla myśliwych Seeland

Jak wiemy Seeland to siostrzana marka Harkili. Obie te marki należą do firmy Outfit i nasz sklep myśliwski jest autoryzowanym partnerem tego producenta. Seeland w swojej ofercie ma mniej modeli butów niż Harkila ale trafiają one idealnie w potrzeby naszych myśliwych. Mamy więc niskie 7" buty trekkingowe, kolejny model to wysokie buty w trudniejsze łowiska. W ofercie są również bardzo ciepłe buty idealne na zasiadkę albo polowanie szwedzkie. Co ciekawe Seeland oferuje nam aż trzy modele kaloszy dla myśliwych. Są to nowoczesne kalosze ocieplane neoprenem od grubości od 3mm do 5mm. W takich kaloszach możemy bez obawy o zmarźnięcie stóp polować w zimie i na śniegu.

Jak wybrać buty myśliwskie

W naszych tabelach rozmiarów mamy podane długości wkładek każdego z modeli butów. Niestety nawet w obrębie tego samego producenta długość wkładek tego samego rozmiaru może się różnić. Wynika to z wielu czynników. Może to być specyfika buta albo produkcja w innym zakładzie. Dlatego sugerujemy zmierzenie długości wkładki w bucie który posiadamy i następnie porównanie go z tabela rozmiarów. Pamiętajmy że żaden but nie może pasować na sztywno. Brak cyrkulacji powietrza wewnątrz buta i ściśnięcie stopy poza brakiem komfortu będą skutkować marznięciem. Dlatego kupując buty pamiętajmy o minimalnym luzie. Należy również pamiętać jakie skarpety będziemy zakładać do danych butów. Jeśli tylko grube i zimowe to należy to wziąć pod uwagę dobierając rozmiar. Jeśli kupiliśmy buty w sklepie internetowym to zanim wyrzucimy pudełko i pójdziemy w łowisko załóżmy je w domu. Pochodźmy i zobaczmy jak reaguje nasza stopa.  

Menu

Ustawienia

Zarejestruj się, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się

Please sign in first.

Zaloguj się