×
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Marttiini

Noże Marttiini to kwintesencja fińskiego modelu noża myśliwskiego. Klasyczne finki z drewnianą rękojeścią i skórzaną pochwą to wizytówka Marttiini. Kto z nas nie pamięta wystanych w składniach harcerskich noży typu finka? Znajdowały one rzesze fanów nie tylko wśród harcerzy i zuchów. Obecnie ten typ noża występuje u wielu producentów. Sklep myśliwski dolasu.pl zaprasza do obejrzenia naszej oferty na oryginalne noże Marttiini. Te modele nie tylko fantastycznie wyglądają ale również świetnie sprawdzą się w łowisku.

Noże Marttini dla myśliwych.

Posiadanie ostrego i wytrzymałego noża jest jak wiemy bardzo ważne dla każdego myśliwego. Noże musi być oczywiście ostry ale jednocześnie wygodny w użyciu. Jeśli oczywiście planujemy wyjście na polowanie i będziemy patroszyć zwierzynę, może się nam to zdarzyć również po zmroku. Wtedy nie zapomnijmy zajrzeć do działu latarki czołowe. Wracając do noży Marttiini to pochodzą z centrum Finlandii czyli miasta Mikołaja - Rovaniemi. To tam powstają noże które oprócz mocnej i twardej stali łączą ze sobą skórę, fińską brzozę a czasami poroża reniferów.

Ostrza noży i rodzaje stali

Stal węglowa ma swoje zalety i należy do nich łatwość ostrzenia. Jej twardość oscyluje w granicach 54 - 57 HRC. Należy jednak pamiętać o tym, że należy nóż za każdym razem wytrzeć po użyciu. Do tego dobrze jest ostrze również lekko natłuścić. Inny rodzaj stali wykorzystywany w nożach Marttiini to stal chromowa. Ma ona twardość poniżej 55 HRC ale jak sama nazwa wskazuje jest odporna na wilgoć. Pamiętajmy, że do ostrzenia tego typu ostrzy należy używać ostrzałek diamentowych. Niektóre modele takie jak Skinner mają ostrze ze stali chromowej pokryte marfelem. Tego typu porycie bardzo dobrze zabezpiecza powierzchnię noża a do tego redukuje tarcie.

Noże Marttiini w sklepie dolasu.pl

Pamiętajmy, że nóż czy latarka to elementy niezbędne na polowaniu. Jednak to w czym specjalizuje się nasz sklep myśliwski to ubrania myśliwskie. W swojej ofercie posiadamy odzież myśliwska wielu znanych firm. Jest wśród nich znana wszystkim myśliwym Harkila a także fantastyczna odzież dla myśliwych z Finlandii, czyli Alaska. Pamiętajcie, że przyjeżdzając do naszego sklepu w Piasecznie koło Warszawy, bez problemu zaparkujecie.  

Menu

Ustawienia

Zarejestruj się, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się

Please sign in first.

Zaloguj się