×
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Kalosze terenowe

Ten rodzaj obuwia, czyli kalosze terenowe to oczywiście znane wszystkim kalosze myśliwskie. Aby rozszerzyć ich zakres zastosowania stosujemy nazwę, która bardziej odzwierciedla ich szerokie spektrum zastosowania. Kiedyś nie tylko myśliwi nazywali ten rodzaj butów - gumiakami. Obuwie myśliwskie to jedna ze specjalizacji naszego sklepu dla myśliwych dolasu.pl. W ostatnich latach kalosze terenowe przeszły prawdziwą rewolucję. Obecnie kalosze terenowe to rodzaj butów który praktycznie nadaje się do chodzenia przez cały rok. Oczywiście woda tym butom nie jest straszna ale obecnie również mróz nie stanowi przeszkody.

Kalosze terenowe na zimę.

Opis kaloszy dla myśliwych zaczniemy od najnowszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie produktów. Są to oczywiście kalosze na zimę. My polecamy Wam modele firmy Gateway, francuski Percussion czy też znaną markę Harkila. Wszystkie te kalosze to buty zimowe ocieplane neoprenem o różnej grubości. Topowe kalosze terenowe jak na przykład duńskie kalosze Gataway mają nawet 7mm ocieplenia! Na tą technologie składa się nie tylko neopren ale również gumowa konstrukcja w stylu plaster miodu. Drobinki powietrza tam przechowywane ogrzewają się i stanowią idealny izolator cieplny. Oczywiście do tego mamy również ocieplenie Thinsulate® które sprawdza się również bardzo dobrze w zwykłych butach trekkingowych. Jak wybrać kalosze myśliwskie przeczytacie na naszych stronach. Dzięki temu będziecie mogli wybrać odpowiedni model butów zarówno do pory roku jak i swojego rodzaju łowiska. Jeśli uprawiacie birdwatching to kalosze terenowe będą dla Was również świetnym wyborem.

Obuwie myśliwskie w sklepie dolasu.pl

Sklep myśliwski dolasu.pl oferuje szeroki wybór w kategorii buty myśliwskie. Wśród tych produktów poza klasycznymi butami trekkingowymi mamy również kalosze terenowe. Różne rodzaje ocieplenia z neoprenem powodują, że część z tych butów rekomendujemy to dodatnich temperatur a część świetnie sprawdzi się również w temperaturach ujemnych. Najlepsze modele takie jak kalosze terenowe Gateway według producenta zapewniają komfort termiczny nawet do - 50ciu stopni Celsjusza. Również podeszwy tych modeli wykonano z gumy, która zachowuje swoje plastyczne właściwości nawet podczas mrozu. Również cholewka wykonana jest z takich mieszanek gum, które zapewniają komfort chodzenia niezależnie od temperatur. Kolejną ciekawostką poprawiającą komfort jest boczny suwak. Oczywiście wodoodporny pozwala nam bez problemu wsunąć stopę i zapiąć suwak na łydce.

Kalosze terenowe na polowanie

Ten rodzaj butów jak już pisaliśmy sprawdzi się na polowaniu prawie w każdych warunkach. Jedynym chyba wyjątkiem są upały i susza. Gumowce to również świetna ochrona przed insektami i innymi robakami. Jeśli poza butami szukacie również produktów typu odzież myśliwska to mamy dla Was bardzo duży wybór. Pamiętajcie, że obuwie myśliwskie to może być również bardzo dobry prezent dla myśliwego. Wbrew pozorom kupując w buty przez internet łatwo dobrać rozmiar. Oczywiście zapraszamy Was również do odwiedzenia naszego salonu myśliwskiego w Piasecznie koło Warszawy. Sklep myśliwski dolasu.pl to raj dla myśliwych szukających ubrań myśliwskich. Poza naszym dużym magazynem i wyborem rozmiarów na pewno zaparkujecie pod sklepem bez problemu.  

Dodaj komentarz
Dodaj odpowiedź
Proszę zalogować się , aby opublikować komentarz.

Menu

Ustawienia

Zarejestruj się, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się

Please sign in first.

Zaloguj się