×
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Bezpieczeństwo podczas polowania

Bezpieczeństwo podczas polowania to grupa zachowań zarówno naszych kolegów po strzelbie jak i nas samych. Bardzo ważne jest zachowanie standardów, które zapewnią nam bezpieczeństwo na polowaniu. Aby spełnić te wszystkie warunki należy najpierw dobrze się do polowania przygotować. Nie ma znaczenia czy jest to polowanie zbiorowe czy też zasiadka. Należy pamietać, szczególnie jeśli polujemy sporadycznie, o corocznym przestrzeliwaniu broni. Broń myśliwska musi być sprawna technicznie. Pasy do broni muszą być w dobrym stanie a my sami w doskonałej kondycji zarówno psychicznej jak i fizycznej. To  warunki, które są podstawą naszego i kolegów bezpieczeństwo podczas polowania.

Bezpieczeństwo na polowaniu zbiorowym

To jeden z najczęściej poruszanych aspektów w literaturze. Duża grupa ludzi, rozmieszczonych dość blisko siebie. Zacznijmy od podwody. Poruszając się pomiędzy miotami broń musi być zawsze rozładowana a zamek otwarty. Broń ładujemy dopiero po zajęciu miejsca na swoim, wylosowanym stanowisku. Po pędzeniu usuwamy naboje z komory! Aby zapewnić bezpieczeństwo podczas polowania zbiorowego należy również być widocznym dla innych. Ubrania myśliwskie lub inaczej komplety myśliwskie na zbiorówkę to ubrania z jaskrawymi wstawkami materiału. Dzięki temu jesteśmy z daleka widoczni dla swoich kolegów. Bezpieczeństwo podczas polowania to wiele aspektów. Jeśli polujemy z przyrządami optycznymi to pamiętamy, że ich krotność nie może być ustawiona na więcej niż trzy. Oczywiście nie wolno strzelać po linii, gdzie znajdują się myśliwi lub przygodni spacerowicze. Strzelając w miot należy zdawać sobie sprawę gdzie znajdują się naganiacze i psy myśliwskie. Oczywiście na polowaniu zbiorowym nie wolno używać przyspiesznika. Nie zajmujemy także stanowiska w rowach lub wykrotach.

Jakie wyposażenie musimy mieć na polowaniu?

Jak już pisaliśmy ubrania myśliwskie i buty trekkingowe to podstawa. Sklep dla myśliwych dolasu.pl posiada bardzo duży wybór wszelkiego rodzaju odzieży dla myśliwych. Jednak to co poprawia bezpieczeństwo podczas polowania to specjalne ubrania na polowania zbiorowe. Jaskrawe wstawki lub wręcz widoczne z daleka kolory ubrań w Skandynawii na polowaniu stosowano od dawna. U nas obecnie na szczęście też są obecne na zbiorówkach. Pokrowce na broń gdzie zamykamy ją rozładowana w drodze na i z polowania. Pasy na amunicję i plecaki myśliwskie to kolejny niezbędny na polowaniu artykuł. Jak wybrać pastorał myśliwski, który poprawi celność strzału przeczytacie na naszych stronach.

Bezpieczeństwo podczas polowania zbiorowego

Kolejne zasady, których musimy przestrzegać dotyczą odległości strzałów i ich kierunków. Odzież myśliwska na zbiorówki pomaga nam zauważyć innych myśliwych. Jednak po rozprowadzeniu na stanowiska musimy zapoznać się z rozstawieniem kolegów. Pamiętamy, że strzelamy tylko z pozycji stojącej. Poza miot możemy strzelać na maksymalna odległość 100 metrów. Strzał w miot, oczywiście z zachowaniem ostrożności możemy wykonać na odległość maksymalnie 40 metrów. Inaczej jest jeśli wykonujemy polowanie metodą szwedzką. Wtedy maksymalna odległość strzału wynosi 80 metrów. Jeśli wykonujemy polowanie na daniele czy inną zwierzynę płową to strzał w miot może nastąpić tylko za zgodą prowadzącego polowanie. Pamietajmy też że pomiędzy pędzeniami możemy oddać strzał tylko do zwierzyny postrzelonej lub chorej i tylko za zgodą prowadzącego.

Polowanie indywidualne a bezpieczeństwo

Polując samemu również powinniśmy pamietać o bezpieczeństwie swoim i innych. Oczywiście należy pamiętać aby przed załadowaniem sprawdzić drożność luf. Jeśli poruszamy się samochodem po własnym obwodzie to pamiętajmy, że broń musi być rozładowana. Jeśli wyjeżdżamy poza obwód to musimy zastosować kufry lub pokrowce na broń. Oczywiście sprawdzamy czy broń jest rozładowana. Przy podchodzie przechodząc przez nierówności lub opuszczając ambony myśliwskie również pamietajmy o rozładowaniu broni. Odpowiedni dobór butów to też wkład w bezpieczeństwo podczas polowania. Dobra podeszwa trzymająca się podłoża ma znaczenie. Jak wybrać buty trekkingowe przeczytacie na naszym blogu. Kalosze myśliwskie to również świetne buty na polowanie. O tym jak wybrać kalosze myśliwskie przeczytacie na naszych stronach. Sklep myśliwski dolasu.pl zaopatrzy Was we wszystkie artykuły, które zwiększą Wasze bezpieczeństwo na polowaniu. Jednak na koniec wszystko zależy od Was i Waszego zachowania w łowisku. Darz Bór!

Dodaj komentarz
Dodaj odpowiedź
Proszę zalogować się , aby opublikować komentarz.

Menu

Ustawienia

Zarejestruj się, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się

Please sign in first.

Zaloguj się