×
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Lyofood

Twórczyni marki żywności liofilizowanej Marta Godek-Miąsik zaczęła swoją przygodę od liofilizowanej truskawki. Sportowcy ekstremalni stali się największymi sojusznikami marki Lyofood. A to musi być wskazówka, że to liofilizowane jedzenie jest najwyższych lotów. Obecnie ta polska marka ma w swojej ofercie nie tylko owoce ale również zupy, dania główne i witaminowe koktajle. Jednym słowem zdrowa żywność dla wymagających. Głownie dla sportowców, podróżników, myśliwych, motocyklistów, miłośników trekkingu i żeglarzy.

Co to jest żywność liofilizowana

Historia tego produktu ma prawie 70 lat! Tak, to prawda żywność liofilizowana powstała w latach 50tych. Zagrożenie konfliktem zbrojnych i wizja spędzenia miesięcy w schronach atomowych pokazała potrzebę stworzenia odpowiedniego jedzenia. Tak więc jak większość wynalazków również jedzenie liofilizowane stworzone zostało na potrzeby wojska. Dzięki temu obecnie mamy pyszne jedzenie, które ma nawet 5cio letni termin przydatności do spożycia. Lyofood przygotowuje zdrowe i smaczne jedzenie liofilizowane w następujący sposób. Wybrany produkt jest mrożony do bardzo niskich temperatur i odbywa się  to w warunkach niskiego ciśnienia. Kolejnym krokiem jest usunięcie prawie całej wody. To w wyniku tego procesu produkt traci na wadze. Końcowym etapem jest podgrzewanie. To wszystko sprawia, że żywność liofilizowana nie traci smaku i właściwości.  Jego termin przydatności wynosi 3 do 5 lat.

Ambasadorzy Lyofood

Roman Paszke znany żeglarz i oczywiście kapitan jachtowy. Jest również konstruktorem jachtów.  Przepłynął ponad 90,000 mil podczas oceanicznych wypraw. Wśród swoich osiągnięć ma samotny rejs przez Atlantyk z Cadiz (Spain) - do Nowego Jorku (USA). Od roku 2001 p. Roman Paszke jest klientem Lyofood. Piotr Hercog który związany jest od 25 lat z górami. Pasjonat sportów wytrzymałościowych. Uczestniczył w kilkudziesięciu zawodach multidyscyplinarnych w Polsce i na świecie, m.in. AbuDhabi Adventure Challenge, Adventure Race World Championship, AR Series. Said Belhaj, Szwed, który od 2001 roku jest profesjonalnym wspinaczem. Wspiął się na prawie 1500 dróg wspinaczkowych wycenionych na 8, 8b+ on-sight'em i prawie 10dróg w wyceną 9a. Też jest klientem Lyofood. Elisabet Barnes jest biegaczką ultra i specjalizuje się w biegach wielo-etapowych. Zdobyła wiele tytułów podczas światowej klasy imprez biegowych w Omanie, Australii, Południowej Afryce, Kostaryce i USA.

Produkty Expedition

W naszym sklepie myśliwskim gdzie skupiamy się na wyposażeniu Nemrodów w odzież myśliwska wybraliśmy Lyofood Expedition. To zdrowe i smaczne liofilizowane jedzenie, które jest proste w przygotowaniu. Marka Lyofood opiera się na następujących kryteriach, tworząc swoje jedzenie liofilizowane: wyłącznie naturalne składniki bez konserwantów i sztucznych dodatków wegańskie, wegetariańskie i mięsne posiłki niektóre posiłki mają certyfikat eko wybrane posiłki są pozbawione alergenów możesz znaleźć certyfikowane posiłki bez glutenu

Jakie produkty oferujemy

Pierwsza kategoria żywność liofilizowana jaki oferujemy to tak zwane desery. Możemy oczywiście nazwać je również zdrowymi przekąskami. Są to głównie owoce. Pyszne, liofilizowane i zdrowe owoce od Lyofood. W ofercie mamy jabłka, wiśnie, truskawki a także świetne mieszanki owocowe. Jeśli czekacie na śniadanie to i tutaj Lyofood ma coś dla Was. Zapraszamy na meksykańską  jajecznicę. W daniach głównych, które możecie z powodzeniem jeść jako obiad i kolacje macie naprawdę szeroki wybór. Po pierwsze prawie każdy produkt ma dwie wielkości opakowania. Zwykle jest to około 380g i 500g po uwodnieniu czyli zalaniu posiłku gorącą wodą. Do wybory mamy pyszny kurczak pięciu smaków lub bestseller kurczak tikka masala. W menu sklepu myśliwskiego jest również bigos, gulasz i pyszny schab z ziemniakami.

Jedzenie Lyofood dla myśliwych

Dlaczego uważamy, że jedzenie Lyofood świetnie sprawdzi się wśród myśliwych? Bardzo lubimy nasze kanapki z kiełbasa z dzika czy też szynką z jelenia. Do tego mamy świadomość, że większość śmiertelników nigdy nie będzie miało możliwości zjedzenia takiego jedzenia. Jednak są w łowisku sytuacje kiedy potrzebujemy ciepłego posiłku. Do tego prostego w przygotowaniu. Na przykład na ambonie myśliwskiej, gdzie opakowanie możemy zalać gorąca wodą i uzyskać na przykład pysznego strogonowa. Wiadomo, że po zbiorówce zarząd koła przygotuje pyszną wyżerkę. Ale czasami do tej chwili mamy dobrych parę godzin. Zamiast jeść niezbyt zdrowe batoniki lepiej spróbować liofilizowane owoce czyli jabłka albo wiśnie Lyofood. Zapewniamy Was, że są pyszne i co najważniejsze zdrowe!  

Menu

Ustawienia

Zarejestruj się, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się

Please sign in first.

Zaloguj się