×

Sztuka tropienia zwierząt W.Sidarowicz W.Jędrzejewski

Marka:
Ulubione1
49,00 zł (brutto)
Opis

Książka adresowana jest do studentów wydziałów biologii, leśnictwa, ochrony środowiska i pokrewnych gatunków, a także do przyrodników, myśliwych i amatorów, których pasja lub praca wiąże się z obserwowaniem natury.

Spis treści:

1. Wstęp.

2. Ssaki kopytne (żubr, łoś, jeleń, sarna, dzik). Rozpoznawanie tropów i odchodów ssaków kopytnych.

3. Duże ssaki drapieżne (niedźwiedź, wilk, ryś). Interakcje między wilkiem a rysiem. Rozróżnianie trpów wilka, rysia i psa.

4. Średnie i małe ssaki drapieżne (lis, jenot, borsuk, kuna leśna, kuna domowa, wydra, norka europejska, norka amerykańska, tchórz, gronostaj, łasica). Nory borsuka, lisa, jenota i wilka. Rozpoznawanie tropów lisa, jenota i borsuka. Rozpoznawanie tropów kuny leśnej i kuny domowej. Rozpoznawanie trpów tchórza, norki i gronostaja. Rozpoznawanie tropów łasicy i gryzoni.

5. Zajęczaki (zając szarak, zając bielak).

6. Gryzonie (wiewiórka, bóbr, piżmak, karczownik zimnowodny, drobne gryzonie). Rozpoznawanie tropów zająca i wiewiórki. Konstrukcje bobrów.

7. Ssaki owadożerne (jeż zachodni i jez wschodni, inne ssaki owadożerne).

8. Metodyka tropień.

 

Okładka miękka. 225 stron. Białowieża 2010.


 

Szczegóły produktu
Produkty powiązane
16 innych produktów w tej samej kategorii:
Ludojady z Kumaonu
NOWOŚĆ
35,00 zł
Światowy bestseller autorstwa Jima Corbetta przełożony na 29 języków wydany przez Atra World. Książka zawiera dziesięć pasjonujących opowiadań o polowaniach na tygrysy w Indiach. Szczegółowe opisy panującej tam fauny...
Lampart ludojad z Rudraprayag - Jim Corbett
NOWOŚĆ
35,00 zł
Kolejna bardzo ciekawa książka Jima Corbetta opowiadająca o polowaniu na Lamparty w Indiach. Niezwykle groźne zwierzę, które przez kilka lat siało postrach w podhimalajskich lasach. Ponad 160 stron opisujących...

Menu

Ustawienia

Zarejestruj się, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się