×
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Środki do czyszczenia ubrań i tkanin

Jak wiemy ubrania myśliwskie nie są łatwe do czyszczenia. Po pierwsze praktycznie wszystkie z nich posiadają membranę. To ogranicza możliwości stosowania środki do czyszczenia ubrań i tkanin. Po drugie mamy wtarte w tkaninę farbę, glinę, piach czy też inny brud. Nie ukrywajmy również, że czyszczenie ubrań z membraną nie jest zbyt powszechne. Niestety membrana zalepiona brudem czy to kurtki myśliwskie czy też buty myśliwskie, zaczyna gorzej pracować. Może nadal nie będzie przepuszczać wody ale również zmniejszy się jej oddychalność. A to poczujemy na swojej skórze na pewno.

Środki do czyszczenia ubrań i tkanin w dolasu.pl

Wielu klientów zadaje nam pytanie kiedy kupuje komplety ubrań myśliwskich a w szczególności komplety myśliwskie z membraną - jak je prać. W czasach kiedy nie mieliśmy specjalistycznych środków czyszczących takich jak produkty firmy Colloni rada była prosta. Czyszczenie ubrań z membraną to pranie ręczne, najlepiej w płynnym detergencie. Po wypłukaniu odwieszenie do odcieknięcia i wyschnięcia. To wszystko w trosce o membranę i jej funkcjonalność. Kurtki myśliwskie z membraną tak samo jak spodnie myśliwskie z membraną mają pewną wadę. Nie tolerują szybkich obrotów mechanicznych pralek i suszarek. Powoduje to zrywanie konstrukcji membrany i jej uszkodzenie. Co ważne, taki rodzaj uszkodzenia ubrania nie podlega naprawie gwarancyjnej.

Czyszczenie ubrań z membraną, jak to robić?

Musimy pamiętać, że należy dobrać odpowiednie środki czyszczące do konkretnego rodzaju tkaniny. Innych środków czyszczących użyjemy do ubrania z membraną a zupełnie innego do odzieży skórzanej. Pamietajmy jednak, że zawsze musimy ubranie najpierw wyczyścić a potem dopiero zabezpieczyć. Ubrania myśliwskie które sprzedaje sklep myśliwski dolasu.pl to zwykle odzież myśliwska z membraną. Pamiętajcie, że czyścić należy również letnie ubrania, które membrany nie posiadają. Wtedy nie musimy aż tak uważać, bo te ubrania się dużo mniej wrażliwe na detergenty czy też wirowanie. Pamiętajcie, że odzież należy prać i czyścić zgodnie z informacjami umieszczonymi przez producenta na metce.

Jak czyścić i dbać o buty trekkingowe ?

Jest to oczywiste, że buty myśliwskie brudzą się znacznie bardziej niż odzież dla myśliwych. Dlatego tak ważne jest abyśmy dbali o swoje buty. Środki do czyszczenia tkanin i ubrań nadają się również do dbania o buty. Oczywiście tak jak w przypadku ubrań, również buty należy najpierw umyć. Zależnie od tego z jakim typem cholewki mamy do czynienia, wybieramy odpowiedni preparat. Wbrew pozorom czyszczenie ubrań z membraną jest bardzo podobne do czyszczenia butów z membraną. Nie zapominajcie także o butach na słotę i mokre tereny. Kalosze myśliwskie to rodzaj butów o który również trzeba dbać. Jak wybrać kalosze myśliwskie przeczytacie w naszym blogu. Dzięki naszym preparatom, będziecie mogli je wyczyścić.

Menu

Ustawienia

Zarejestruj się, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się

Please sign in first.

Zaloguj się